Wyścigowy Puchar Polski

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Piękna pogoda, kilkuset kibiców, setki przejechanych okrążeń, 10 klas i 66 motocyklistów na bydgoskim kartodromie. Tak w dużym skrócie można opisać VI rundę Pucharu Polski w Wyścigach Motocyklowych oraz V rundę Scooter, które zostały rozegrane w minioną sobotę. Dla większości zawodników wyścigi organizowane przez LKT Wyczół Gościeradz były ostatnią okazją w tym sezonie, aby zdobyć cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Z pewnością kibice, którzy zameldowali się na torze przy ul. Fordońskiej nie mogli narzekać na nudę. W klasie 125SP pierwsze miejsce wywalczył Jan Biniewicz, a w licznie obsadzonej klasie Sport 250 bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof “Dziki” Dzikowski, który pewnie wygrał oba biegi. W klasie Sport 300 wystartowało 8 zawodników- w tym nasz klubowicz Wiktor Ostrowski, który finalnie dojechał jako czwarty i nie przeszkodziło jemu w zdobyciu Pucharu Polski w sezonie 2019 w klasie Sport 300. Zwyciężył reprezentant Automobilklub Częstochowski Tomasz Jarzombek #21.
Oczywiście poza współczesnymi maszynami w zawodach rywalizowały motocykle Classic w 7 klasach. W Classic 175 rewelacyjnie zaprezentował się Tomasz Janiak, Classic 250 to zwycięstwo Bartłomiej Tazbir. W Classic 500 na najwyższym stopniu stanął Karol Tomaszewski, a klasę Classic 750 zdominował Kamil Grochu Grochowski. Puchar za 1 miejsce w Postclassic powędrował do Sebastiana Kapusty. Youngtimer 250 to niestety występ tylko jednego zawodnika Mateusza Łuczaka i to on został po bydgoskiej rundzie jednocześnie zdobywcą Pucharu Polski. Youngtimer 500 to popis umiejętności Ivo Vaskovic z Automobilklub Morski, który był jednocześnie autorem najszybszego okrążenia w swojej klasie. V runda Classic Scooter to oczywiście dominacja marki Vespa oraz Witolda Kuleszy, który odebrał puchar za 1 miejsce.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie w organizacji wydarzenia, a dla wszystkim obecnych na torze w tym dniu już dziś zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez LKT Wyczół Gościeradz.