Kolejne tytuły mistrzowskie dla zawodników LKT Wyczół Gościeradz

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W miniony weekend sezon 2019 w Mistrzostwa i Pucharze Polski Supermoto przeszedł do historii. Dyscyplina jest rozgrywana z powodzeniem od kilkunastu lat w naszym kraju, a LKT Wyczół Gościeradz regularnie jest gospodarzem rund Supermoto na bydgoskim kartodromie.
Jako klub mamy kolejny raz w tym roku powód do dumy! Nasz klubowicz Michał Pawlik zdobył tytuł Vice Mistrza Polski 🥈w klasie S2, ustępując tylko Jędrzejowi Żuralskiemu z Wiraż Bartoszyce!!!!
– Zdecydowanie był to udany sezon i co najważniejsze bez kontuzji, które utrudniały mi ściganie się w sezonie 2017 i 2018. Tegoroczne 6 rund starałem się jechać przede wszystkim płynnie, aby nie popełniać błędów, które wyeliminują mnie z wyścigów. Zdecydowanie taka strategia się sprawdziła i już nie mogę doczekać się sezonu 2020 – powiedział Michał Pawlik.
W klasie S2 w barwach LKT Wyczół Gościeradz startował również Maciej Wiśniewski, który z dorobkiem 148,5 punktów zajął 7 miejsce w klasyfikacji sezonu Mistrzostw Polski. Tym samym ,,Wiśnia” powtórzył wynik z 2018r.🏁
-Sezon 2019r uważam ogólnie za udany, chociaż już na starcie tegorocznych wyścigów złamałem rękę. Całe szczęście udało się dość szybo wyleczyć kontuzję i zacząłem odrabiać straty w punktacji generalnej. Teraz pozostaje mi jeszcze kilka startów poza granicami Polski i zaczynam przygotowania do sezonu 2020 – relacjonuje Maciej Wiśniewski.
Również świetny sezon w Pucharze Polski C2 zaliczył Maciej Michalski. ,,Pływak” po 6 rundach z wynikiem 272 punktów zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski🥈. Warto zaznaczyć, że spośród 12 wyścigów w 5 to Maciej meldował się na pierwszej pozycji i jest to świetna zapowiedź sezonu 2020, gdzie zobaczymy zawodnika Wyczóła w Mistrzostwach Polski.
Gratulujemy wyniku i serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw LKT Wyczół Gościeradz w pięknej dyscyplinie jaką jest Supermoto.💪💪💪