Wyścigowy Puchar Polski

Piękna pogoda, kilkuset kibiców, setki przejechanych okrążeń, 10 klas i 66 motocyklistów na bydgoskim kartodromie. Tak w dużym skrócie można opisać VI rundę Pucharu Polski w Wyścigach Motocyklowych oraz V rundę Scooter, które zostały rozegrane w minioną sobotę. Dla większości zawodników wyścigi organizowane przez LKT Wyczół Gościeradz były ostatnią okazją w tym sezonie, aby zdobyć cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Z pewnością kibice, którzy zameldowali się na torze przy ul. Fordońskiej nie mogli narzekać na nudę. W klasie 125SP pierwsze miejsce wywalczył Jan Biniewicz, a w licznie obsadzonej klasie Sport 250 bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof „Dziki” Dzikowski, który pewnie wygrał oba biegi. W klasie Sport 300 wystartowało 8 zawodników- w tym nasz klubowicz Wiktor Ostrowski, który finalnie dojechał jako czwarty i nie przeszkodziło jemu w zdobyciu Pucharu Polski w sezonie 2019 w klasie Sport 300. Zwyciężył reprezentant Automobilklub Częstochowski Tomasz Jarzombek #21.
Oczywiście poza współczesnymi maszynami w zawodach rywalizowały motocykle Classic w 7 klasach. W Classic 175 rewelacyjnie zaprezentował się Tomasz Janiak, Classic 250 to zwycięstwo Bartłomiej Tazbir. W Classic 500 na najwyższym stopniu stanął Karol Tomaszewski, a klasę Classic 750 zdominował Kamil Grochu Grochowski. Puchar za 1 miejsce w Postclassic powędrował do Sebastiana Kapusty. Youngtimer 250 to niestety występ tylko jednego zawodnika Mateusza Łuczaka i to on został po bydgoskiej rundzie jednocześnie zdobywcą Pucharu Polski. Youngtimer 500 to popis umiejętności Ivo Vaskovic z Automobilklub Morski, który był jednocześnie autorem najszybszego okrążenia w swojej klasie. V runda Classic Scooter to oczywiście dominacja marki Vespa oraz Witolda Kuleszy, który odebrał puchar za 1 miejsce.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie w organizacji wydarzenia, a dla wszystkim obecnych na torze w tym dniu już dziś zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez LKT Wyczół Gościeradz.