Kolejne tytuły mistrzowskie dla zawodników LKT Wyczół Gościeradz

W miniony weekend sezon 2019 w Mistrzostwa i Pucharze Polski Supermoto przeszedł do historii. Dyscyplina jest rozgrywana z powodzeniem od kilkunastu lat w naszym kraju, a LKT Wyczół Gościeradz regularnie jest gospodarzem rund Supermoto na bydgoskim kartodromie.
Jako klub mamy kolejny raz w tym roku powód do dumy! Nasz klubowicz Michał Pawlik zdobył tytuł Vice Mistrza Polski 🥈w klasie S2, ustępując tylko Jędrzejowi Żuralskiemu z Wiraż Bartoszyce!!!!
– Zdecydowanie był to udany sezon i co najważniejsze bez kontuzji, które utrudniały mi ściganie się w sezonie 2017 i 2018. Tegoroczne 6 rund starałem się jechać przede wszystkim płynnie, aby nie popełniać błędów, które wyeliminują mnie z wyścigów. Zdecydowanie taka strategia się sprawdziła i już nie mogę doczekać się sezonu 2020 – powiedział Michał Pawlik.
W klasie S2 w barwach LKT Wyczół Gościeradz startował również Maciej Wiśniewski, który z dorobkiem 148,5 punktów zajął 7 miejsce w klasyfikacji sezonu Mistrzostw Polski. Tym samym ,,Wiśnia” powtórzył wynik z 2018r.🏁
-Sezon 2019r uważam ogólnie za udany, chociaż już na starcie tegorocznych wyścigów złamałem rękę. Całe szczęście udało się dość szybo wyleczyć kontuzję i zacząłem odrabiać straty w punktacji generalnej. Teraz pozostaje mi jeszcze kilka startów poza granicami Polski i zaczynam przygotowania do sezonu 2020 – relacjonuje Maciej Wiśniewski.
Również świetny sezon w Pucharze Polski C2 zaliczył Maciej Michalski. ,,Pływak” po 6 rundach z wynikiem 272 punktów zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski🥈. Warto zaznaczyć, że spośród 12 wyścigów w 5 to Maciej meldował się na pierwszej pozycji i jest to świetna zapowiedź sezonu 2020, gdzie zobaczymy zawodnika Wyczóła w Mistrzostwach Polski.
Gratulujemy wyniku i serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw LKT Wyczół Gościeradz w pięknej dyscyplinie jaką jest Supermoto.💪💪💪