,,Niepodległe” Time Attack Trophy 2021

11 listopada na toruńskim torze MotoPark Toruń została zorganizowana finałowa impreza dla fanów szybkiej jazdy samochodami Time Attack Trophy 2021 – III runda (Puchar Niepodległości’21). Nie mogło być inaczej- wydarzenie z okazji daty zostało nazwane Pucharem Niepodległości i zostało zorganizowane przez Mercedes Toruń Club. Niezmiernie nas cieszy fakt, że w wielu rejonach kraju poza wyścigami motocrossowymi odbywają się inne imprezy ze świata motosportu! Time Attack Trophy wyróżnia prosta zasada: wygrywa ten, kto wykręci najlepszy czas jednego okrążenia. Frekwencja na starcie? Zapisało się 66 kierowców, którzy zostali podzieleni na 4 klasy według pojemności silnika. O dokładny pomiar czasu zadbała ekipa motoresults, bo jak wiadomo o wygranej często decydują ułamki sekund.
Wśród fanów adrenaliny i prędkości znalazło się czterech naszych klubowych kolegów. W klasie 1 trzeci stopień podium wywalczył Maciej Kwasiński z czasem 33.797 . W klasie 2 Michał Głogowski nie dał szans rywalom i z czasem 30.829 zgarnął 1 miejsce. Klasa 3 to rewelacyjna jazda Michała Soboty ww BMW E46 M3. Michał Sobota wykręcił czas 30.465 i z Torunia wrócił do domu z pucharem za 1 miejsce. Maciej Żwirko wystartował w klasie 4, gdzie uzyskał czas 30.430 i ten wynik pozwolił na zajęcie 3 miejsca w klasie 4 oraz 2 miejsca w klasie Street.