,,Niepodległe” Time Attack Trophy 2021

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

11 listopada na toruńskim torze MotoPark Toruń została zorganizowana finałowa impreza dla fanów szybkiej jazdy samochodami Time Attack Trophy 2021 – III runda (Puchar Niepodległości’21). Nie mogło być inaczej- wydarzenie z okazji daty zostało nazwane Pucharem Niepodległości i zostało zorganizowane przez Mercedes Toruń Club. Niezmiernie nas cieszy fakt, że w wielu rejonach kraju poza wyścigami motocrossowymi odbywają się inne imprezy ze świata motosportu! Time Attack Trophy wyróżnia prosta zasada: wygrywa ten, kto wykręci najlepszy czas jednego okrążenia. Frekwencja na starcie? Zapisało się 66 kierowców, którzy zostali podzieleni na 4 klasy według pojemności silnika. O dokładny pomiar czasu zadbała ekipa motoresults, bo jak wiadomo o wygranej często decydują ułamki sekund.
Wśród fanów adrenaliny i prędkości znalazło się czterech naszych klubowych kolegów. W klasie 1 trzeci stopień podium wywalczył Maciej Kwasiński z czasem 33.797 . W klasie 2 Michał Głogowski nie dał szans rywalom i z czasem 30.829 zgarnął 1 miejsce. Klasa 3 to rewelacyjna jazda Michała Soboty ww BMW E46 M3. Michał Sobota wykręcił czas 30.465 i z Torunia wrócił do domu z pucharem za 1 miejsce. Maciej Żwirko wystartował w klasie 4, gdzie uzyskał czas 30.430 i ten wynik pozwolił na zajęcie 3 miejsca w klasie 4 oraz 2 miejsca w klasie Street.