Zawody Enduro Bunkier odwołane

Zawody Enduro Bunkier odwołane

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Z tą informacją nie możemy dłużej zwlekać. Z przykrością informujemy,że podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprezy “Enduro Bunkier”.
Prosimy, przeczytajcie do końca poniższą informację, ponieważ nie chcemy ograniczyć komunikatu do ,,zawody odwołane”.
Przygotowaliśmy dla Was świetną i urozmaiconą trasę o długości 4.5km, która w dużej części przebiegała po terenie
przeznaczonym w przyszłości na kopalnię odkrywkową kruszywa, o czym dowiedzieliśmy się
kilkanaście godzin temu. Taki obszar również podlega ograniczeniom wstępu pomimo, że fizycznie nie są prowadzone na nim prace górnicze.
Tak, ale przecież Megawatt udało się zorganizować w Bełchatowie w kopalani węgla brunatnego? Tylko rozmiar imprezy rangi Mistrzostw Świata
to zupełnie coś innego niż lokalna impreza Enduro Sprint organizowana przez grupę zapaleńców.
Pomimo kilkunastu rozmów, naszego dzisiejszego spotkania ostatniej szansy z właścicielami terenu i kopalni nie udało
się nam wypracować satysfakcjonującego kompromisu. W grę wchodzi jedynie zbudowanie trasy
na nowo z poszanowaniem prawa górniczego, czyli pominięciem odcinków, które Wam mogłyby dostarczyć najlepszej adrenaliny.
W dwa dni zadanie jest niewykonalne, a po drugie nowy wariant przebiegu trasy nie byłby tak atrakcyjny i wymagający jak pierwotnie zaplanowane
okrążenie. Po trzecie naszym zdaniem rozgrywanie zawodów Enduro Sprint na trasie o długości 2-2,5km mija się z celem. W końcu enduro to nie motocross.
Zapewniamy Was, że włożyliśmy ogrom pracy w przygotowanie zawodów. Niestety, tym razem czynniki zewnętrzne, niezależne od nas, zmusiły nas do odwołania imprezy.
Czy jest nam przykro? Oczywiście, bo nowa idea umiera na finiszu. Zabrakło niewiele…
Widzimy jednak, że wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i to jest powód, dlaczego nie odkładamy pomysłu do archiwum. Dlatego zostajemy “na łączach”
i działamy dalej.
Z motopozdrowieniami
LKTWG & MX Wudzyn