Enduro Bunkier 2 kwietnia 2022

Enduro Bunkier 2 kwietnia 2022

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Panie i Panowie!
Po ponad 40-latach przerwy LKT Wyczół Gościeradz wraca do organizacji imprezy dla fanów motocykli offroad. Zapraszamy w miejsce niezwykłe, które pierwszy raz będzie areną zmagań miłośników Enduro. Widzimy się 2 kwietnia 2022 w Centrum Militarnym Krąpiewo, gdzie wspólnie z przyjaciółmi z MXWudzyn od lutego dopieszczamy dla Was trasę enduro, która przebiega dookoła…bunkra z czasów zimnej wojny! Betonowy obiekt o powierzchni 1100m ukryty pod ziemią służył do podsłuchiwania połowy Europy przez wojsko a przyległy teren był naszpikowany antenami. Miejsce, o którym wiedzieli nieliczni, naszpikowane elektroniką niczym Wasz pierwszy zegarek Casio,Nintendo lub Nokia 3310:)!
Dokładnie 2 kwietnia bunkier w Krąpiewie stanie się areną zmagań fanów Enduro.
Zanim pojawi się regulamin i oficjalny plakat (jeszcze chwila), to już dziś uchylamy rąbka tajemnicy.
No to jedziemy:
Gdzie:
Krąpiewo koło Koronowa. Jeśli wpiszecie ,,Centrum Militarne Krąpiewo” to wujek Google poprowadzi Was do celu bezbłędnie. Dla fanów kompasu i starszych rozwiązań GPS podajemy koordynaty 53.287446175290164, 17.75895922772751 .
Spokojnie, znajdziecie też tabliczki z info, gdzie się kierować!

Dla kogo:
każdego, kto posiada sprawny motocykl enduro lub cross (pitbike- tym razem zostają w garażu). Dla leśnych upalaczy, dzików uwielbiających błoto, fanów mx ale też dla tych, którzy posiadają symboliczny nalot na moto w swojej karierze.
Trasa:
Będzie czekał na Was odcinek około 4,6km (około, bo co chwilę coś wymyślamy ciekawego:) z licznymi pagórkami, błotną przeprawą, fajnym zjazdem i podjazdem, piaszczystym wąwozem i kilkoma prostymi, gdzie Wasze moto wskoczy na pełne obroty i wyda okrzyk (oby korba wytrzymała:). Dla fanów przeszkód Super Enduro znajdzie się matrix, opony w różnej konfiguracji- spoko, nie każdy to dzik albo trenował z Teddym Błażusiakiem, więc będzie opcja objechania odcinka po ,,Chicken line”🙂. Dla każdego coś miłego. O wasze bezpieczeństwo zadba ekipa lokalnego OSP i Duomedic z karetkami.
Atrakcje:
Ponieważ jest to piknik, to nie zabraknie grochówki, stanowiska lokalnego kraftowego browaru, food trucka, muzy na żywo serwowanej przez DJ-a, mobilnego sklepu z gadżetami MX, pojazdów militarnych a na koniec zwiedzanie bunkra z przewodnikiem. Zadbamy o to, aby ognisko towarzyszyło nam od rana, aby popołudniu wygrzebać pieczonego ziemniaka (z solą..kto pamięta ten smak z dzieciństwa?:) Jak odwiedzicie nas z dzieciakami, to najmłodsi będą mogli spożytkować energię na dmuchańcach. Mało? Jeszcze będą czekać inne niespodzianki.
Zasady:
Proste: musisz przejechać określoną liczbę okrążeń w danym limicie czasowym-w zależności od klasy, a tych przewidzieliśmy aż 4. Spokojnie: czasu będzie sporo! Ważne: to Ty zdecydujesz czy lecisz pełnym ogniem całość czy robisz sobie przerwy na przyjemności,relaks czy pogawędki branżowe. Generalnie- jak to w enduro- walczysz z czasem i…tymi wrednymi ramionami, które zamieniają się w beton po pewnym czasie:). Oczywiście o pomiar czasu zadba ,,profeszjonal” chronometraż czyli Motoresults. Reszta info w regulaminie…wiemy, wiemy-kto czyta regulaminy i umowy:)? Dlatego zasady powtórzymy na odprawie, ale będzie nam miło jak przebrniecie przez 6 stron jako lekturę do poduchy:).
Nagrody:
Wiadomka: pierwszych 3 najszybszych wymiataczy wróci z pucharami i giftami od naszych sponsorów. Natomiast wśród wszystkich uczestników na finale rozlosujemy nagrody od naszych partnerów i sponsorów.
Tak na końcu:
Zabierzcie ze sobą dobry humor i jakieś coool przebranie. Wśród najfajniej przebranych uczestników (przebranie tylko na 1 kółku) wybierzemy takie the best i nagrodzimy sowitym giftem. Dodatkowo będzie z nami Xcross, więc jest duża szansa, abyście zapisali się pozytywnie na kartach historii polskiego enduro w postaci spoko zdjęcia w soczystej relacji.
Enjoy!!!