Mateusz Hulewicz zdobywa Puchar Polski PitBike

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ten sezon Mateusz Hulewicz #58 może uznać za udany. W miniony weekend tegoroczny Mistrz Polski w klasie Supersport 300 WMMP dorzucił tytuł zdobywcy Pucharu Polski Stock 150 w PitBike.
Na zawodach w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry Mateusz nie dał szans rywalom i 2 razy jako zameldował się na linii mety mety dorzucając 75 punktów. Tegoroczna rywalizacja w klasie Stock 150 była zdecydowanie zacięta i łącznie w sezonie zostało sklasyfikowanych 37 zawodników na punktowych pozycjach. Ponieważ sezon wyścigowy właśnie się zakończył, poprosiliśmy Mateusza o podsumowanie wyników w 2019r w PitBike.pl i WMMP:

-Sezon 2019 zakończył się dla mnie fantastycznie. Zdobyłem z Wójcik Racing Team historyczny tytuł mistrzowski w klasie Supersport300, wygrałem wszystkie rundy z wyjątkiem pierwszej na której dopiero testowałem motocykl. Muszę tu dodać, że był to mój debiut w wyścigach na dużych motocyklach. W poprzednim sezonie ścigałem się tylko na minimotocyklach Pit Bike w klasie Stock 150 Junior. W tym sezonie powtórzyłem sukces wygrywając Puchar Polski Pit Bike SM w klasie Stock 150. Wygrałem wszystkie wyścigi zdobywając komplet punktów. Uważam, że Pit Bike to najlepsza forma treningu i doskonały wstęp do ścigania się na dużych motocyklach. Organizatorzy zawodów dbają o profesjonalne przygotowanie wyścigów, pan Łukasz Pawlikowski wkłada w to całe serce. Atmosfera na paddocku wręcz rodzinna. Rywale z toru zaraz po zjechaniu z niego stają się przyjaciółmi – to jest fenomenalne. Sam nawiązałem tam wiele przyjaźni. Warto tu jeszcze nadmienić, że w tym roku zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike SM byli dzieleni na cztery grupy dostosowane do tempa jazdy poszczególnych zawodników, dzięki czemu jazda była bardziej emocjonująca i wyrównana. Nowością w tym sezonie było również to, że ścigaliśmy się na pięciu różnych torach w całej Polsce. Poziom z zawodów na zawody wzrasta, teamy w tym mój Motormania KdzGP są coraz bardziej profesjonalne. Pomimo, iż są to wyścigi minimotocykli wszyscy są bardzo zaangażowani i wkładają dużo pracy w przygotowanie sprzętu i treningi zawodników. Ścigają się tu już dzieci od 8 roku życia – to jest mega sprawa, bo tylko dzięki temu będziemy mogli spokojnie patrzeć na rozwój sportów motocyklowych w naszym kraju, Hiszpanie czy Włosi od lat bazują na tego typu treningach szkoląc dzieci już od 4 roku życia. Późno się to u nas zaczęło, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale. Podsumowując – sezon bardzo udany. Dziękuję sponsorom rodzicom i kibicom za wsparcie i okazane mi serce. Dziękuję bardzo wszystkim.

Dziękujemy Mateuszowi za reprezentowanie barw LKT Wyczół Gościeradz oraz radość i emocje podczas wyścigów!!!