Finał Strefy Północnej w Motocrossie

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W minioną niedzielę na torze Plebanka w Więcborku została rozegrana ostatnia runda Mistrzostw Strefy Północnej w motocrossie. Gospodarzem wydarzenia był WKM Więcbork. Jednocześnie była to również 3 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Bydgoszczy i finalnie zostali wyłonieni mistrzowie w 9 klasach.
Wśród zawodników mieliśmy reprezentantów Wyczóła. W klasie MX85 Adam Santus uplasował się na 36 miejscu, a jego starszy brat Jan zajął 19 miejsce w klasie Junior. Obaj zawodnicy LKT w tym roku skupili się na startach w Mistrzostwach Polski. Piotr Santus w MSP w klasie master zakończył sezon na 34 miejscu.
Świetny wynik osiągnął w klasie MX2C Przemek Rossa, który z dorobkiem 378 punktów został sklasyfikowany na 9 pozycji, co w porównaniu z sezonem 2018r oznacza awans o dwa oczka klasyfikacji generalnej.
-Sezon Mistrzostw Polski Strefy Pòłnocnej oficjalnie zakończony.W minioną niedzielę zakończyliśmy ściganie na finałowej rundzie w Więcborku. To był długi sezon ciężkiej pracy. Już drugi rok z rzędu udało mi się szczęśliwie wziąć udział w każdej rundzie i ukończyć je szczęśliwie. Mimo wzlotów i upadków w ciągu tego sezonu z wyniku jestem mega zadowolony. Sezon kończę z 9 tym miejscem na 68 sklasyfikowanych zawodników w Mistrzostwach Polski Strefy Północnej MX2C oraz z tytułem Drugiego Vice Mistrza Okręgu Bydgoskiego. Jest to dla mnie pierwszy większy sukces który zdecydowanie motywuje mnie do walki w kolejnym sezonie jeszcze bardziej- powiedział Przemek Rossa.

Dziękujemy za naszym zawodnikom za sezon walki w Mistrzostwach Strefy Północnej w Motocrossie!