1 runda Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pamiętacie film z 1977r ,,Mistrz kierownicy ucieka” z Burtem Reynoldsem? W fabule filmu przemytnik alkoholu o przezwisku Bandzior za pokaźną sumę przyjmuje propozycję pewnego ekscentrycznego teksańskiego milionera i zgadza się przeszmuglować do Atlanty 400 kartonów piwa “Coors”.
Od premiery filmu minęło ponad 40lat, piwa nikt nie musi szmuglować, nikt nikogo nie musi gonić, Bandziorów jakoś mniej (nie licząc imion naszych czworonożnych pupili), ale nadal Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądz szuka prawdziwego Mistrza Kierownicy 🙂 Czy znalazł? Tego jeszcze nie wiemy, bo w miniony weekend została rozegrana dopiero pierwsza seria imprezy Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2021 – runda 1 dla fanów aut, prędkości i adrenaliny. Pierwsza i nie ostatnia, bo przed nami jeszcze impreza w lipcu i wrześniu.
Co się działo w niedzielę? Z pewnością trzeba zacząć od faktu, że w końcu nadeszła prawdziwa wiosna i pogoda zachęcała do ścigania. Organizatorzy przygotowali odcinek o długości około 1000m, wymagający od kierowców pokazania najlepszych umiejętności kręcenia kółkiem. W szranki na parkingu Venture Industries stanęło 34 aut, w tym 3 ,,Wyczółowców”.
W klasie K1 Adrian Rac wywalczył 2 miejsce, w klasie K2 Łukasz Kasprzyk zameldował się również na drugiej pozycji. Klasę K3 zdominował Olgierd Nikel i wrócił do domu z pucharem za 1 miejsce. Klubowo zajmujemy 2 miejsce.
Gratulujemy!
Fot. Zawodnicy, PryzmatPhoto Mariusz Zadroga