Rallysprint Challenge czyli rajd po lotnisku

Miniony weekend obfitował w imprezy dla fanów adrenaliny i prędkości. Jedną z nich była II runda Rallysprint Challenge zorganizowana na lotnisku w Pile, gdzie Automobilklub Bydgoski przy współpracy z Automobiklub Polski przygotował świetną trasę o długości 4,5km, którą kierowcy musieli pokonać 8-krotnie. Na starcie zameldowało się ponad 50 aut wraz z reprezentacją LKT Wyczół Gościeradz: Krzysztofem Wizner w klasie S1400, Łukasz Kasprzyk i Robert Gościniak w S1600, Olgierd Nikiel w S2000.

-MEGA impreza! Ponad 50 aut w generalce oraz dziewięć w klasie S1400 to NAPRAWDĘ sporo- mówił Krzysztof Wizner. Super pogoda, świetna organizacja oraz atmosfera powodują że chce się tam wracać.
Do tego ilość przejechanych kilometrów… odcinek to 4 km z małym haczykiem. Dwa przejazdy za autem organizatora, jeden przejazd zapoznawczy „na ostro” i osiem przejazdów na czas, co daje ponad 36 km przejechanych wyścigowym tempem. REWELACJA!!!Zaczęło się naprawdę dobrze, po przejeździe zapoznawczym byłem pierwszy w klasie, niestety po chwilowym opuszczeniu odcinka i w związku ze sporą poprawą zawodników w klasie ostatecznie wylądowałem na i tak bardzo dobrym, trzecim miejscu w klasie i 37. w generalce-opowiedział Krzysztof.

-Od początku szło nieźle, z każdym kolejnym przejazdem czasy były wyraźnie lepsze. Niestety na jednym z cięć rozwaliliśmy koło co skutkowało prawie trzema minutami straty. Szkoda, bo walczyliśmy o 2 lub 3 miejsce w klasie-mówił Łukasz Kasprzyk.

Finalne wyniki zawodników LKT Wyczół Gościeradz:
-Krzysztof Wizner 3 miejsce w klasie S1400 oraz 37 w generalce
-Robert Gościniak 4 miejsce w klasie S1600 oraz 40 w generalce
-Łukasz Kasprzyk 5 miejsce w klasie S1600 oraz 46 w generalce
-Olgierd Nikiel 7 miejsce w klasie S2000 oraz 32 w generalce

Serdecznie gratulujemy!!!!

Fot. @Joanna Glowik – jak zawsze świetne!