Rallysprint Challenge czyli rajd po lotnisku

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Miniony weekend obfitował w imprezy dla fanów adrenaliny i prędkości. Jedną z nich była II runda Rallysprint Challenge zorganizowana na lotnisku w Pile, gdzie Automobilklub Bydgoski przy współpracy z Automobiklub Polski przygotował świetną trasę o długości 4,5km, którą kierowcy musieli pokonać 8-krotnie. Na starcie zameldowało się ponad 50 aut wraz z reprezentacją LKT Wyczół Gościeradz: Krzysztofem Wizner w klasie S1400, Łukasz Kasprzyk i Robert Gościniak w S1600, Olgierd Nikiel w S2000.

-MEGA impreza! Ponad 50 aut w generalce oraz dziewięć w klasie S1400 to NAPRAWDĘ sporo- mówił Krzysztof Wizner. Super pogoda, świetna organizacja oraz atmosfera powodują że chce się tam wracać.
Do tego ilość przejechanych kilometrów… odcinek to 4 km z małym haczykiem. Dwa przejazdy za autem organizatora, jeden przejazd zapoznawczy “na ostro” i osiem przejazdów na czas, co daje ponad 36 km przejechanych wyścigowym tempem. REWELACJA!!!Zaczęło się naprawdę dobrze, po przejeździe zapoznawczym byłem pierwszy w klasie, niestety po chwilowym opuszczeniu odcinka i w związku ze sporą poprawą zawodników w klasie ostatecznie wylądowałem na i tak bardzo dobrym, trzecim miejscu w klasie i 37. w generalce-opowiedział Krzysztof.

-Od początku szło nieźle, z każdym kolejnym przejazdem czasy były wyraźnie lepsze. Niestety na jednym z cięć rozwaliliśmy koło co skutkowało prawie trzema minutami straty. Szkoda, bo walczyliśmy o 2 lub 3 miejsce w klasie-mówił Łukasz Kasprzyk.

Finalne wyniki zawodników LKT Wyczół Gościeradz:
-Krzysztof Wizner 3 miejsce w klasie S1400 oraz 37 w generalce
-Robert Gościniak 4 miejsce w klasie S1600 oraz 40 w generalce
-Łukasz Kasprzyk 5 miejsce w klasie S1600 oraz 46 w generalce
-Olgierd Nikiel 7 miejsce w klasie S2000 oraz 32 w generalce

Serdecznie gratulujemy!!!!

Fot. @Joanna Glowik – jak zawsze świetne!