Max Szulc i Enduro w Wałbrzychu

Kurz już dawno opadł na hałdzie Wiesław, gdzie w dniach 20-21.05 Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motosportu Chełmiec zorganizowało I i II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro. Wyścigi w Wałbrzychu są zaliczane do jednych z najtrudniejszych, ponieważ trasa biegnie przez hałdę, a zawodnicy mają do pokonania trudne technicznie odcinki, często z dużą ilością głazów i pyłu.

W zawodach wziął udział nasz zawodnik Maksym Szulc, który dosiadając quada Yamaha YFZ 450R wystartował w Pucharze Polski w klasie Quad Open. Max tak relacjonuje rajd:

,,Na enduro w Wałbrzychu wybierałem się ze zmieszanymi uczuciami z jednej strony nie lubię takich rajdów ani terenu Wałbrzycha, ale z drugiej była to kolejna możliwość nauki i rywalizacji na nowych quadach. W sobotę okazało się, że zawody będą miały bardzo krótki wymiar, a pierwszy liczony odcinek jest już 2 metry po starcie do rajdu. Na pierwszej pętli popełniłem błąd przez co myślałem, że przestałem liczyć się w walce o zwycięstwo, ponieważ to niedociągnięcie kosztowało mnie około minuty straty. Jak się później okazało ten odcinek ukończyłem na trzecim miejscu ze stratą tylko 10 sekund do zwycięzcy. Kolejne etapy jechałem już równo i wszystkie sześć odcinków wygrywałem z przewaga od 30 sekund do ponad minuty nad drugim zawodnikiem. W niedziele poszło mieszanie, po stracie narzuciłem duże tępo lecz tylko 2 km wytrzymał quad, na miejscu awarii próbowałem jeszcze reanimować sprzęt, ale niestety się nie udało.”

Kolejne zawody już 17-18 czerwca w Lidzbarku Warmińskim, gdzie zostanie rozegrana III i IV runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.