Enduro w Chełmnie

Sezon sportów motocyklowych za nami. Pomimo panującej pandemii Covid19 oraz wielu przeszkód Klub Motorowy Wisła Chełmno zorganizował V i VI rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro, która miała miejsce między 24 a 25 października. Trasa o długości 12km została zlokalizowana na torze Chełmno Grubno, gdzie na uczestników czekały dwie próby mierzone (enduro test oraz cross test) oraz odcinek dojazdowy między testami. Niestety w noc poprzedzającą imprezę spadło sporo deszczu co zapowiadało dużo błota w sobotę.
Na starcie barwy LKT Wyczół Gościeradz reprezentowali Rafał Buzała i Paweł Budziak w klasie E2/E3, którzy dosiadali motocykle marki KTM.
-Świetnie przygotowane zawody, trasa miała wszystko co powinna mieć trasa enduro, więc jechaliśmy po torze motocrossowym, odcinkach w lesie ze stromymi podjazdami i zjazdami oraz fajny odcinek enduro. Niestety deszcz dzień wcześniej zagwarantował nam duże ilości błota- mówił Rafał Buzała.
Ostatecznie dzień zmagań Rafał zakończył na 10 miejscu, a Paweł finalnie nie dojechał do mety z powodu awarii motocykla.
fot. Tomek Kuczyński ART & PHOTO