Wyczółowcy na 44 Rajdzie Monte Karlino

Wyczółowcy na 44 Rajdzie Monte Karlino

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Emocje opadły, więc czas na podsumowanie. W dniach 17-18 marca Automobilklub Koszaliński zorganizował w Karlinie 44 edycję rajdu Monte Karlino, który był jednocześnie 1 rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Ponad 40km trasy, superoes w centrum Koszalina i nocny odcinek rozegrany na ulicach Białogardu, do tego rywalizacja na terenie lotniska w Zegrzu Pomorskim. Takie atrakcje spowodowały, że na starcie zameldowały się 92 załogi głodne rywalizacji i adrenaliny po zimowej przerwie w ściganiu. Na liście startowej nie zabrakło reprezentantów LKT Wyczół Gościeradz. W klasie 4 wystartował duet Patryk Scieszynski wraz z pilotem Adamem Dornowski w Oplu Astra GSI oraz team Michał Głogowski i Adam Zgórski w pieczołowicie przygotowanej Hondzie Civic. Z numerem startowym 56 w klasie 3 w srebrnym Mistubishi Colt w szranki stanęli Kamil Zaroda z pilotem Marcinem Chromińskim. W tej samej klasie zobaczyliśmy Łukasza Kasprzyka wraz z Łukaszem Nowickim w Proton Satria. W najsilniejszej klasie Gość walczyli Wojciech Gotowski i Raduś Ogonowski w czerwonym i szybkim MITSUBISHI EVO 8.
-Sobotnie prologi przejechaliśmy spokojnie, bo najważniejsze miało zacząć się w niedzielę na lotnisku w Zegrzu Pomorskim- relacjonuje Patryk Ścieszyński. Jednak już w Sobotę wieczorem okazało się, że Asterix nadal ma jakąś czkawkę i nie chce jechać na 100% Niedzielne 2 pętle przejechaliśmy autem, które miało jakąś dziwną awarię. Jednak na serwisie udało się zdiagnozować winnego. Instalacja od przepływomierza powiedziała, że ma dosyć i kabelki nie stykały. Jakoś udało się ogarnąć i resztę dnia dojechać spokojnie do końca. Jednak straty były na tyle duże, że nie było już szans na ich odrobienie. Więc wynik nie powala. Ale udało się dojechać do końca.
Finalnie ekipa Ścieszyński & Dornowski zameldowała się na 9 pozycji w klasie 4. Taki sam wynik w klasie Gość odnotowała załoga Wojtek Gotowski wraz Raduś Ogonowski. Kamil Zaroda i Marcin Chromiński wywalczyli 5 miejsce w klasie 3 oraz 31 lokatę w generalce. 7 miejsce w tej samej klasie oraz 37 w klasyfikacji generalnej- z takim rezultatem do domu wrócił team Łukasz Kasprzyk i Łukasz Nowicki. Dwie czwórki, czyli 4 miejsce w klasie 4 zdobyła załoga Michał Głogowski i Zgórski Adam.


O tym co działo się w centrum Koszalina podczas 44 Monte Karolino możecie obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=XrWmq5a2yYM . Zmagania z trasą rajdu w wykonaniu załogi Zaroda/Chromiński: https://www.youtube.com/watch?v=tO2mvytHcME