Wróćmy nad jeziora…i rzeki!

Wróćmy nad jeziora…i rzeki!

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Koniec ograniczeń związanych z korona wirusem jest już bardzo blisko, więc jest okazja do zaplanowania wakacji lub weekendu na łonie natury. Tak się składa, że 1 maja 2020 roku nasz Kolega klubowy Bolesław Zwolanowski w ramach współpracy pomiędzy PW Activitas Bydgoszcz, a naszym klubem objął stanowisko Kierownika Stanicy Wodnej PTTK w Swornychgaciach nad jeziorem Witoczno w powiecie chojnickim.
Stanica położona na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Parku Narodowego „Bory Tucholskie” i jest doskonałą bazą wypadową na kajakowe szlaki rzeki Brdy i Zbrzycy. Tu można bezpiecznie pozostawić auto lub motocykl udając się na spływ czy też przyjechać na wypoczynek na miejscu. W stanicy można skorzystać z noclegów, wypożyczalni sprzętu kajakowego, prowadzony jest sklepik z podstawowymi akcesoriami kajakowymi , mapami i tym wszystkim co jest potrzebne do aktywnej turystyki wodnej. Znajdziecie również miejsce na ognisko i grill. Zapraszamy na stronę stanicy: Stanica Wodna PTTK Swornegacie, gdzie znajdziecie Państwo więcej szczegółowych informacji.
Kontakt telefoniczny: Bolesław Zwolanowski +48 602608857.
Polecamy wszystkim członkom i sympatykom naszego klubu odwiedzenie tego jednego z piękniejszych zakątków naszego kraju.