Sukcesy załóg Wyczóła na 51. Rajdzie Toruńskim

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniu 20.05.2018r Automobilklub Toruński był organizatorem 51. Toruńskiego Rajdu Samochodowego, który był jednocześnie 1 rundą Mistrzostw Okręgu PZM w KJS. Na załogi czekało aż 15 prób na trasie, której łączna długość wynosiła 60 kilometrów. W niedzielny poranek zameldowało się przy toruńskiej Motoarenie 25 załóg wraz z 3 ekipami naszych klubowiczów. Po całym dniu zmagań wśród aut o najmniejszej pojemności (do 1400ccm) 3 miejsce wywalczył duet Krzysztof Wizner wraz z pilotem Jakubem Komorowskim.

-Dla nas ten rajd nie okazał się być szczęśliwym. Na drugim odcinku skosiliśmy krawężnik, kilka razy pomyliliśmy trasę i dodatkowo na dwunastym odcinku panewka odmówiła współpracy-opowiada Krzysztof Wizner. W efekcie ostatnie 3 odcinki przejechaliśmy rekreacyjnie i ledwo wróciliśmy autem do domu. Finalnie dało to ostatnią, bo trzecią lokatę w klasie i ostatnie miejsce w generalce wśród załóg które ukończyły imprezę. Aż trzy załogi ze względu na awarie nie ukończyły rajdu-mówi Krzysztof.

Świetnie pojechał duet Kamil Zaroda i Agnieszka Paszkiewicz, którzy zajęli 1 miejsce w klasie 2-tradycyjnie w Mitsubishi Colt.

-Razem z Agnieszka Paszkiewicz w roli pilota zajęliśmy 1 miejsce w klasie i 5 w generalce Nie do końca jestem zadowolony z tego miejsca ponieważ powinniśmy mieć 2 z racji tego że jeden przejazd był trochę pomylony co zweryfikowałem dopiero w domu, po dokładnym obejrzeniu filmu z rajdu. Ale już teraz czasu się nie cofnie. Gratuluję Marcinowi Chromińskiemu bo to jemu należy się ten puchar- opowiada Kamil Zaroda

W klasie 4 z pucharem za 3 lokatę wrócili nasi klubowicze Tomasz Rzepecki wraz z pilotem Damianem Ujazdowskim.
Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom i dziękujemy za wywalczenie 2 miejsca w klasyfikacji klubowej dla LKT Wyczół Goscieradz.