Drużnow

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 23-24 września na torze Carole Circuit została rozegrana tegoroczna edycja FIM Supermoto of Nations, która jest uznawana jako drużynowe mistrzostwa świata supermoto. Polska ekipa w składzie Jędrzej Żuralski, Paweł Leśków oraz nasz klubowicz Michał Pawlik rywalizowała na bardzo szybkiej trasie z ekipami m.in. Brazylii, Portugalii czy też Łotwy. Pomimo poprawy punktacji i ambitnej walki nie udało się naszej reprezentacji dostać do finału, o było celem rywalizacji na podparyskim torze.

-SMoN to wielka lekcja profesjonalizmu w każdym aspekcie sprawy-wspomina Michał Pawlik. Od przygotowania sprzętu, zaplecza technicznego, toru. Równanie i walcowanie nawierzchni, regularne polewanie trasy przed każdym wyjazdem. Mogliśmy uczyć się od najlepszych jako zawodnicy i organizatorzy. Sekcja terenowa trasy zawierała szereg elementów strikte z motocrossu tj. table topy, sekwencyjne hopki i bandy. Sam odcinek asfaltowy bardzo szybki z ostrym hamowaniem na końcu prostych oraz charakterystyczne zakręty, które sugerowały ich pokonanie “na kolano”. Kombinacja wszystkich elementów sprawiła ze jako młody stażem zespół nie mieliśmy żadnych szans z zespołami, które na co dzień trenują na takich obiektach. Jednak lekcja została odrobiona i nie składamy broni. Z pewnością  zdobyliśmy nowe doświadczenia prze SMoN 2018.“