I runda MP i PP Supermoto za nami

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W ostatnią sobotę kwietnia na bydgoskim kartodromie mieliśmy przyjemność zorganizowania I rundy Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W najszybszej klasie MP do walki stanęło 17 zawodników, w tym ubiegłoroczny Mistrz Polski Erik Provazník oraz reprezentanci naszego klubu Michał Pawlik wraz z wracającym po długiej przerwie kolegą Marcinem Rybskim. Z przyczyn rodzinnych nasz rider Maciej Wiśniewski musiał odpuścić pierwsze ściganie w tym roku.

W klasie Pucharu Polski na torze przy ul. Fordońskiej zobaczyliśmy 21 zawodników, w tym dwóch motocyklistów Wyczóła: Macieja Michalskiego oraz Dominika Dąbrowskiego. Nowością w tym roku jest powstanie klasy C4, gdzie zadebiutowało 8 kierowców. Jak zawsze licznie stawiła się ekipa fanów PitBike MRF, ponieważ zobaczyliśmy aż 21 ,,małych” motocykli.

Z pewnością 29 kwietnia zapadnie wszystkim w pamięć z powodu…kalejdoskopu pogody. O ile treningi przebiegały dość spokojnie, to w połowie zawodów doświadczyliśmy intensywnych opadów deszczu, które wraz z silnym wiatrem dały wszystkim w kość. Duży orzech do zgryzienia mieli zawodnicy, którzy nie wiedzieli do końca jakie wybrać ogumienie. Już kilkadziesiąt minut po opadach deszczu wyszło słońce, które skutecznie osuszało nawierzchnię. Całe szczęście do końca zawodów cieszyliśmy się rozpogodzeniem.

Nazwisko Erik Provazník na liście startowej sugerowało, że to on wyjedzie z kompletem punktów w klasie Mistrzostw Polski. Kolega z Czech nie dał szans rywalom i stanął na pierwszym miejscu. Drugi był Jędrzej Żuralski, a trzeci Wojciech Mańczak. Zaraz za podium uplasował się Michał ,,Fabio” Pawlik, co dobrze rokuje na II rundę w Toruniu. 7 lokata przypadła dla Marcina Rybskiego.

W Pucharze Polski C2 rewelacyjnie pojechał Kacper Gajos, drugą lokatę zgarnął Szymon Beyger #130 a trzeci stopień podium przypadł dla Damian Czudak. W Pucharze PitBike MRF klasyfikacja wyglądała następująco:1 miejsce Mateusz Wąsowski #95, 2 miejsce Dominik Ziętara a 3 pozycja Krzysztof Ziętara.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie w organizacji tego pięknego wydarzenia:

Wilmat, motodream.pl, PitBike MRF, Inter Motors Bydgoszcz, NOVA BIKE, Best-Motors, Sklep na 2 kołach, BMW Dynamic Motors, „Azia” Zakład Instalacji Alarmowych Zbigniew Stelmach

Zapraszamy już 2.09 na VII rundę, która jednocześnie będzie kończyła sezon 2017.