Jeden weekend dwie imprezy

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W sobotę 17 lutego Automobilklub Bydgoski ponownie zorganizował imprezę Bydgoski Mistrz Kierownicy. Wydarzenie wróciło ponownie do kalendarza po długiej nieobecności i przyciągnęło na bydgoski Kartodrom 42 kierowców z czego aż 10 to byli nasi klubowicze!
-Było bardzo mokro i ślisko-relacjonuje Krzysztof Wizner. Super zabawa, bo wymagała od nas delikatnego operowania gazem, bo każdy gwałtowny ruch powodował utratę przyczepności nawet w najsłabszych autach z klasy s1400!

4. Adrian Rac

Dzień później ekipa zameldowała się na zawodach u sąsiadów z za miedzy. Tradycyjnie Automobilklub Toruński zorganizował pierwszą rundę Toruńskiego Mistrza Kierownicy. Aż 41 uczestników ścigało się na trasie zlokalizowanej na toruńskim torze rallycrossowym.
– Warunki pozwoliły na więcej, bo było szybko-wspomina Kamil Zaroda. Rywalizacja była bardzo zacięta, dosłownie o przysłowiowe ułamki sekund!
Finalnie w klasie aut o pojemności do 1400 ccm Krzysztof Wizner wywalczył 3 miejsce, a Adrian Rac w Seicento uplasował się na 6 pozycji. W klasie 2 Łukasz K. dzielnie walczył w Proton Satria i zgarnął 2 miejsce. Podium uzupełnił Kamil Zaroda w Mistsubishi Colt. Wśród aut o pojemności do 2000cm puchar za 3 miejsce wpadł w ręce Michała Głogowskiego, a 9 miejsce wywalczył Kamil Wysokiński. Aleksander Rzepecki udowadniał wiele razy, że Golf III TD w jego rękach to prawdziwy magnes do przyciągania pucharów za pierwsze miejsce i w minioną niedzielę nie było inaczej. Drugi stopień podium przypadł dla Maciej Żwirko, a 4 pozycję wywalczył Tomasz Rzepecki, którego od podium w tych zawodach dzieliło niespełna 1,5 punktu!
Dziękujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zawodach.