Grudziądzki Mistrz Kierownicy

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W minioną niedzielę Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądzi zorganizował 3 rundę Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy. Łącznie na starcie zameldowało się 24 uczestników, którzy rywalizowali na trasie zlokalizowanej przy ul. Lotniczej. Nie zabrakło reprezentantów naszego klubu. W klasie aut o najmniejszej pojemności wystartował Krzysztof Wizner, który uplasował się finalnie na 2 pozycji w klasie 1. Również na drugim stopniu podium w klasie 2 zameldował się duet Kamil Zaroda oraz Agnieszka Paszkiewicz z Colt Rally Team. Na 8 pozycji w klasie 3 został sklasyfikowany Adrian Rac. W klasie najmocniejszych aut tradycyjnie barwy Wyczóła reprezentowali bracia Rzepeccy. Tomasz zameldował się na 3 stopniu podium, a jedno oczko niżej w klasyfikacji generalnej imprezy zajął Aleksander jadący VW Golfem. W klasyfikacji klubowej ekipa Wyczóła wróciła z pucharem za 3 miejsce.
-Pogoda od rana dopisywała choć miałem duże obawy o deszcz, ponieważ odcinek miał kilka szybkich zakrętów-relacjonuje Kamil Zaroda. Na szczęście do samego końca mieliśmy suche warunki. W imprezie startowałem z pilotką Agnieszką Paszkiewicz. Po zapoznaniu się z trasą mieliśmy z Agnieszką mieszane uczucia, ponieważ na prostych odcinkach prędkości dochodziły do 130km/h, gdzie przy amatorskich pojeżdżawkach to dosyć szybko, tym bardziej wszędzie były krawężniki i latarnie. Po pierwszej próbie okazało się, że mieliśmy najlepszy czas w klasie. Byłem bardzo zadowolony i wiedziałem że muszę jechać jeszcze szybciej aby utrzymać pozycję. Drugi przejazd czasowo był prawie identyczny, ale kolega z Peugota wyprzedził mnie o około 3 sekundy, co wynikało z fakt, że jego auto było o ok. 250 kg lżejsze i mocowo lepsze niż nasz Colt. Nie mieliśmy zamiaru się poddać, chociaż spadłem na drugą pozycję. Trzeci przejazd był najlepszy, ale niestety ze strata do Peugota o kolejne sekundy co spowodowała, że zostaliśm na 2 miejscu. Bardzo się cieszę z wyniku, ponieważ zaraz za mną z niewielka stratą dojechały dwie załogi w Hondach CRX. W najbliższych planach jest udział w imprezie Rajd Kołobrzeski oraz kilka rund na torze Kartodrom Bydgoszcz.