4 runda Supermoto. Podsumowanie.

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Emocje i kurz opadły, więc czas na podsumowania 4 rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto, którą gościliśmy 3 października w Bydgoszczy. Z kilku powodów zdecydowanie były to najtrudniejsze zawody jakie do tej pory organizowaliśmy. Po pierwsze pandemia Covid 19 wywróciła do góry nogami cały świat motosportu, a wiele imprez zostało odwołanych. Po drugie musieliśmy podjąć decyzję o tym, aby zawody odbyły się bez publiczności, ale dzięki Zygmunt Chadrysiak i SabmarTV kibicie mogli oglądać zmagania na bydgoskim kartodromie online. Po trzecie obawialiśmy się o bardzo niską frekwencję zawodników, co jest często spotykane na ostatnich zawodach sezonu w sportach motocyklowych. Po czwarte harmonogram zawodów był ułożony ,,ciasno” a tym samym z minimalnymi przerwami między startami poszczególnych klas. Ostatnia kwestia to…pogoda, ale na to żaden organizator nie ma wpływu.
Sobota, godzina 18:00, zakończyliśmy ceremonię wręczenia nagród i…udało się! Ciężko opisać uczucie składające się ze zmęczenia, satysfakcji i radości 🙂! Podsumowanie w liczbach? Proszę bardzo:
-zawodach wzięło udział 46 zawodników, co jest dobrym wynikiem jak na tak ciężki sezon
-odbyło się 10 wyścigów w 9 klasach
-ilość poważnie kontuzjowanych zawodników:zero!!!
-pogoda: 22st i piękna polska złota jesień
-prawie 2700 widzów obejrzało relację live na Youtube (na dzień 08.10.2020) i ta liczba rośnie
-24 rozdane puchary oraz 2 specjalne podziękowania
-kilkaset kiełbasek z grilla i szaszłyków…
Zadowolenia nie ukrywa nasz prezes i jednocześnie dyrektor zawodów Bartosz Zwolanowski.
-Udało się nam zrealizować zawody, pomimo wielu przeszkód. Najbardziej cieszę się z faktu, że zrealizowaliśmy harmonogram zawodów zgodnie z planem, obyło się bez poważniejszych zdarzeń a bezpieczeństwo jest najważniejsze! Dopisała nam pogoda i poza bezchmurnym niebem temperatura była idealna. Jedynym słabszym akceptem zawodów była frekwencja, ale cieszymy się z prawie 50-tki zawodników. Wielkie dzięki w imieniu swoim i klubu dla Zygmunta Chadrysiaka oraz firmy Wilmat bez których nie udałoby się nam zorganizować finalnej rundy Supermoto- mówi Bartosz Zwolanowski.
Dziękujemy i do zobaczenia na (być może) wiosennej rundzie w 2021r!!!
PS. Video relacja: https://www.youtube.com/watch?v=kuwkIA7IJTY
Fot. leyou photography