14 Rajd Salamander

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W niedzielę 22 października rozegrano 14. edycję Rajdu Salamander zaliczaną jako IV runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. W imprezie przygotowanej przez Automobilklub Włocławski stanęło do walki 27 załóg, w tym ekipa Wyczóła w składzie pilot Łukasz Kasprzyk i pilot Edyta Kasprzyk, która finalnie zajęła 6 miejsce w klasie oraz 16 w ,,generalce”. Tak zmagania we Włocławku relacjonuje Łukasz:

,,- Już po godzinie 5:00 byliśmy na nogach by po szybkim śniadaniu już przed godzinną 7:00 ruszyć na rajd. Pogoda…hmm…no niby nie dopisała, ale o tym niżej. Udało się nie zabłądzić we mgle i o 8:30 byliśmy przygotowani do BK. Proton oczywiście przeszedł badanie bez żadnego “ale”. Szybkie zapoznanie z każdym z czterech odcinków i już wiedzieliśmy, że będzie fajnie i widowiskowo. 10:39 planowany czas startu, stoimy w kolejce i…. gdzie ten zapowiadany deszcz ?!
Niestety, uwierzyliśmy synoptykom z tv i wybraliśmy opony deszczowe, które to cudnie płynęły na 3 z 4 odcinków. Jedynie “Pałac Bursztynowy” nam przypasował na tym ogumieniu, co było widać w wynikach czasowych. Generalnie przejechaliśmy cały rajd bez strat, z karą 10s….i z mnóstwem moich błędów. Ogólnie chyba zbyt dużo bawiłem się hydro. Finalnie Rajd Salamander ukończyliśmy się na 6 miejscu w klasie i 16 w klasyfikacji generalnej. Nie jest źle, ale nie czuję satysfakcji – za dużo błędów. Chyba zwyczajnie brak mi jeszcze doświadczenia. Z auta jestem bardzo zadowolony, mimo marnej mocy, ale spisał się świetnie i nadal zaskakuje mnie prowadzeniem (pozytywnie). Kolejne ściganie już wkrótce. Widzimy się 5.11 na Kartodrom Bydgoszcz!  Podziękowania dla Speed Auto Serwis za serwis auta i dobre słowo, dla Edyta Kasprzyk za perfekcyjny pilotaż – a łatwo nie było;), dla Kamil Zaroda za wsparcie duchowe i nakaz zapie#@%$!&nia i dla PANeL 66 – Reklamy – Oklejanie samochodów za porcję świetnych fotografii.”