Mistrzostwa Bydgoszczy Auto Slalom 2019

W minioną niedzielę (2.06.2019) została rozegrana druga runda Mistrzostwa Bydgoszczy Auto Slalom 2019, której gospodarzem był tradycyjnie Automobilklub Kujawsko-Pomorski. Warto przypomnieć, że Autoslalom to konkurs prędkości i zręczności jazdy, rozgrywany na trasie (torze) o stałej nawierzchni, w którym kierunek jazdy zostaje zmieniony przez ustawione bariery (znaczniki w postaci pachołków, szykany opony). Tyle z definicji regulaminu, ale Autoslalom to przede wszystkim możliwość zdobycia świetnego doświadczenia w prowadzeniu auta w bezpiecznych warunkach.
Na starcie w niedzielny poranek na Kartodrom Bydgoszcz zameldowało się 28 załóg, które miały za zadanie przejechać co najmniej dwa razy trasę wyznaczoną przez organizatora. Następne na uczestników czekały 3 przejazdy z pomiarem czasu i 2 najlepsze okrążenia liczyły się w klasyfikacji generalnej i oraz klasowej. Warto podkreślić, że wśród startujących aut pojawił się Fiat 500 e – elektryczna wersja dostosowana do rallycrossu.
Klasa K1 została zdominowana przez zawodników Wyczóła. Na pierwszej pozycji dojechał Krzysztof Wizner, drugi był Adrian Rac, a puchar za 3 miejsce przypadł dla Patryk Scieszynski. W klasie K2 podobnie: na 5 załóg aż 3 to klubowicze LKT Wyczół Gościeradz. Najszybszy w K2 był Łukasz Kasprzyk, który zameldował się na 2 pozycji, a 3 stopień podium wywalczył Kamil Zaroda. 4 lokata to dzieło Dawid Jędrzejewski. Klasa K3 to dominacja Tomasz Jędrzejczak, który w Oplu Astra wykręcił czas 5:58.674 zdobywając 1 miejsce. Podobnie w klasie K4 białe Subaru Impreza prowadzone przez Maciej Żwirko ubyło bezkonkurencyjne z czasem 5:53.577.

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych imprezach!

Fot. Rajdowe Kujawy