Start ekipy Wyczóła w 1 rundzie Wolnej Ligi Wyścigowej

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mamy dla Was relację kolegi Kamila Jaroszewskiego, który wraz z ekipą kierowców LKT Wyczół Gościeradz pierwszy raz brał udział w imprezie na Torze Pszczółki.

,,Tym razem wybraliśmy się do ODTJ Autodrom Pomorze na 1 rundę imprezy pod nazwą Wolna Liga Wyścigowa. Tylko jeden zawodnik wrócił z pucharem, ponieważ konkurencja była naprawdę mocna. Łącznie do rywalizacji stanęło 44 zawodników. Nasze “cywilne” auta musiały walczyć z typowymi rajdówkami napędzanymi motorami nawet w granicach 400-500KM. Dodatkowo zauważyliśmy, że 90% zawodników to osoby miejscowe, które doskonale znają tor. Mimo tak silnej konkurencji nasi zawodnicy ostro walczyli i uzyskiwali niewiele słabsze czasy, a z każdym kolejnym przejazdem było coraz lepiej. Jeżeli chodzi o same zawody to uważamy, że organizacja była perfekcyjna. Przebieg wyścigów był bardzo płynny i wszystko przebiegało bezproblemowo. Tor o długości 2km pozwalał na dobrą zabawę, ponieważ był szybki, a jednocześnie miejscami bardzo kręty. Każdy z zawodników miał do przejechania łącznie 16km (8 przejazdów). W takcie imprezy zmieniała się pogoda i zaczynaliśmy rywalizację na suchym torze, później na mokrym i ostatnie dwa przejazdy również po suchym asfalcie.”

Wyniki zawodników LKT “Wyczół” Gościeradz” w 1 rundzie WLW:

1. Maciej Żwirko (Subaru Impreza 275KM) – 9 miejsce w klasie K5 i 12 miejsce w klasyfikacji generalnej
2. Kamil Jaroszewski (Subaru Impreza 240KM) – 10 miejsce w klasie K5 i 22 miejsce w klasyfikacji generalnej
3. Rzepecki Aleksander (VW Golf TD 150KM) – 3 miejsce w klasie K3 i 18 miejsce w klasyfikacji generalnej
4. Rzepecki Tomasz (BMW 320D 190KM) – 11 miejsce w klasie K3 i 29 miejsce w klasyfikacji generalnej
5. Karol Wysokiński (Citroen Xsara VTS 163KM) – 14 miejsce w klasie K3 i 34 miejsce w klasyfikacji generalnej

W dniu 26.03.2017r. jedziemy na zawody Wolna Liga Wyścigowa runda 2 – zapraszamy pozostałych zawodników LKT “Wyczół” Gościeradz do wspólnego wyjazdu (około 1,5 – 2h drogi w jedną stronę).

Trzymamy kciuki za naszych klubowiczów!