Podsumowania i plany kierowców Wyczóła

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rok 2017 powoli odchodzi w zapomnienie, w kalendarzu luty, więc już wkrótce wystartują kolejne imprezy samochodowe. Zapytaliśmy naszych kierowców o krótkie podsumowanie minionego roku oraz o ich cele nadchodzący sezon.

Krzysztof Wizner:
Rok 2017 był moim pierwszym sezonem w wyścigach i całkiem nieźle się potoczył, bo w domu na półce dumnie prezentuje się aż 10 pucharów. Dodatkowo zdobyłem Mistrzostwo Okręgu w Autoslalomie w swojej klasie. Plany na ten rok..? Hmm… ukończyć sezon 2018 bez większych strat! Chciałbym też wziąć udział w Rajdzie Brodnickim i spróbować swoich sił w szutrowej imprezie. W tym miejscu chcę podziękować żonie za wsparcie duchowe, oraz właścicielom i pracownikom PHU SUROWIEC za wsparcie, pomoc przy realizacji wielu projektów, współuczestnictwo w imprezach, pełne wiadra dobrego słowa, wyrozumiałość oraz wiarę w wyniki.

Michał Głogowski:
W minionym roku startów było niewiele ze względu na zmianę auta. Zakup i budowa Hondy Type R nawet do amatorskich imprez to tak ogromne koszty , iż niestety startów nie mogło być za wiele. Co do wyników to szybko okazało się, że samo auto nie wystarczy. Trzeba pokonywać wiele km oesowych aby wjeździć się w auto i poznać jego i swoje granice. Tak więc jeszcze troszkę czasu upłynie zanim zaczniemy jeździć na takim poziomie jak starą poczciwą Astra GSI.
W 2018 roku planujemy pojeździć w Bednarach oraz w kilku większych KJS-ach rozgrywanych w regionie. Trzeba także jeszcze dozbroić Hondę w kilka rajdowych elementów więc tych startów jeszcze nie będzie tyle co bym chciał.
W poprzednim sezonie wydatków było bardzo wiele, ale udało znaleźć się kilka przychylnych osób które mocno pomogły w budowie auta i w startach. Tak więc chciałem serdecznie podziękować firmie Rafan Ogrody oraz p.Tomaszowi D. z firmy Drecotton.pl – Tkaniny i pasmanteria, którzy wspierali moje dotychczasowe starty oraz mam nadzieję , że wyniki ich nie zawiodły. Największe podziękowania należą się jednak p. Rafałowi Ż. z Camel Pizza – Pizzerie i Restauracje , bez pomocy którego cały projekt Type R nie byłby w ogóle możliwy. Mam nadzieję, że nikogo nie rozczarowałem i obiecuję godnie reprezentować LKT Wyczół Gościeradz na tegorocznych imprezach. Jeszcze raz wielkie DZIĘKI

Adrian Rac:
W sezonie 2017 startowałem w klasie 3 Seatem Ibiza i otarłem się o podium w Mistrzostwach Okręgu w Autoslalomie, ale zapadła decyzja o sprzedaży auta i powrotu do klasy 1. W 2018r zamierzam Fiatem Seicento zawalczyć o wszystko, co będzie możliwe. W tym aucie jest potencjał, ponieważ Seicento jest napędzane silnikiem o pojemości 1.4 z Fiata Stilo. Chcę szczególnie podziękować dla firm wspierających moją pasję, czyli Wulkanizacji OponyLeon, Studio Fryzur Edyta Rac oraz dla LKT Wyczół Gościeradz, który jako chyba jako jedyny wspiera amatorskich zawodników.

Kamil Zaroda:
Starty w zeszłym roku były raczej próbą nauczenia się oraz wyczucia auta, ponieważ kupione było w grudniu 2016. Przez cały rok 2017 były wprowadzane zmiany: od zawieszenia, modyfikacjach w silniku, hamulcach, kończąc na skrzyni i fotelach. Ogólnie miniony rok zaliczam do udanych, bo uzyskałem satysfakcjonujące wyniki i zdobyłem kilka parę pucharów. Najbardziej cieszy mnie fakt, że zostałem mistrzem klasy 2 w Autoslalomie.
Rok 2108 zacząłem w Grudziądzu na moto orkiestrze gdzie woziłem dzieci i dorosłych w zamian za darowiznę do puszki dla chorych dzieci. Mega zabawa i wrażenia dla dzieciaków Najbliższe plany to BMK, GMK, TMK, AUTOSLALOM. Chciałbym też pojechać kilka rund Rallyland RLoraz Rajd Monte Karlino. Jeśli środki finansowe pozwolą to wybiorę się na imprezy do Piły, na tory Pszczółki, Łódź oraz Bednary.
W planach jest zrobienie klatki, ale do tego potrzebna jest pomoc sponsorów których intensywnie szukamy.

Patryk Scieszynski:
Rok 2017 za Nami, więc trzeba by go jakoś podsumować. Plany na 2017 były od początku układane jedynie na pierwszą połowę sezonu z wiadomych względów. Starty w drugiej połowie roku stały pod wielkim znakiem zapytania ze względu na możliwe braki z wolnym czasem. Jak co roku założyliśmy z pilotem Bartek Michalskim, że jedziemy Rallyland CUP oraz RMPZ, a przy okazji może jakieś zawody gościnnie w ramach treningu. W pierwszej połowie sezonu udało Nam się objechać wszystkie rundy Rallyland CUP oraz wybrane rundy RMPZ. Drugą część sezonu otrzymaliśmy zielone światło na kontynuowanie walki w tych 2 cyklach. Podziękowania należą się oczywiście dla mojej drugiej połówki, która ogarniała wszystko, a ja mogłem skupić się na zawodach i zniknąć z domu na chwilę. Tym sposobem udało się z Bartek Michalski – Rally Co-Driver dojechać wszystkie rundy Rallyland CUP 2017 do końca, a przy okazji wywalczyć tytuł Mistrzów w klasie 4 Automobilklub Rallyland. W sezonie 2017 w RMPZ wzięliśmy udział w 4 z 7 rund i udało się zdobyć tytuł II Wicemistrzów Polski Zachodniej 2017. Oczywiście nie byłoby to wszystko możliwe gdyby nie pomoc sponsorów, pilota, znajomych, kibiców i wsparcie osób najbliższych. W tym miejscu chciałbym podziękować naszym sponsorom: Mobideko Katarzyna Karbowniczek, Usługi w zakresie BHP Scieszynski Marek, Rubikonn GotowskiWojciech Gotowski, P.P.H.U. Wulkanizacja Dabor Piotr Pyrek Łaniewski, AUTO Handel Mariusz Kościelniak Skup aut za gotówkę Bydgoszcz, LKT “Wyczół” Gościeradz, erajdy, Adam Żyśko Photography, Leh Gomotorsport za wspaniałe pamiątki w postaci filmów i zdjęć, Bartek Michalski – Rally Co-Driver za pilotowanie oraz ekipie dbającej o Asterixa Paweł Zygan, Damian Kaleta, Radosław Ogonowski, Wojciech Gotowski, Piotr Gurski, Dawid Struensee, Marcin Gagacki. Nie można oczywiście zapomnieć o naszych wiernych kibicach Dziękujemy bez Was nie było by Nas tu gdzie jesteśmy!!!

Maciej Żwirko:
Starty w sezonie 2017 uważam za udane, ponieważ brałem udział w 4 seriach zawodów, w których zająłem miejsca na podium poza GMK. Gdyby nie wypadek, który wykluczył mnie z paru spotkań wyniki byłyby na pewno lepsze. W 2018 chce powielać starty z roku poprzedniego. Szczególnie chciałbym podziękować żonie Agnieszce za zrozumienie i wsparcie w mojej pasji.

Łukasz Kasprzyk:
Rok 2017 był dla Nas przede wszystkim rokiem zmagania się z materią. Nowe auta, wiele godzin spędzonych w garażu, szukanie “swoich” ustawień . Wszystko to pochłonęło mnóstwo czasu i pieniędzy co przełożyło się na niezbyt dużą ilość startów (choć były i Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej). Udało się zdobyć tytuł Mistrza i II Wicemistrza Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Autoslalomie – pomimo startu w ledwie kilku imprezach!
Na tę chwilę jesteśmy zmotywowani przed kolejnym rokiem. Wiemy, że czeka Nas jeszcze dużo pracy, mamy w głowie pewien plan startów, którego na tę chwilę nie chcemy zdradzać. Nie trudno się domyślić, że wszystko zależy od finansów. W każdym przypadku będziemy walczyć i dumnie reprezentować barwy LKT Wyczół…i nieskromnie myślę, że pokażemy pazura.

Wojciech Gotowski:
Rok 2017 zaliczyłem starty w Rallyland i w rundzie RMPZ w Wałczu, gdzie walczyłem w klasie gość. Zawody mogę uznać za udane, bo zdobyłem 1miejsce. Plan na 2018r to podbicie RO i potem RSMP. Podziękować kolegom startującym z Bydgoszczy i organizatorom.

Aleksander Rzepecki:
Rok 2017 zdecydowanie należał do udanych. Zdobyłem tytuł Mistrza Okręgu w Autoslalomie i zaliczyłem kilka udanych startów w Grudziądzkim Mistrzu Kierownicy i oraz w Toruniu. Nie zawiodło mnie moje auto- Golf III 1,9TD spisał się na medal i również w 2018r wystartuje ,,klekotem” w kilku imprezach. Na tegorocznym celowniku znajduje się Autoslalom, Bydgoski Mistrz Kierownicy, Toruński Mistrz Kierownicy a także inne KJS. Być może pojawię się w Ornecie. Chcę podziękować mojemu sponsorowi tj. Wulkanizacja Alex z Tryszczyna.

Tomasz Rzepecki:
Miniony rok zaliczam do bardzo udanych. Na ten sezon nie robię planów, bo wszystko jest jeszcze w przygotowaniu i starty będą spontaniczną decyzją. Jeśli jednak wystartuję, to zobaczymy się na rundach Mini-Max w Toruniu, BMK, Autoslalomie, Toruńskim Mistrzu Kierownicy. Oczywiście jeśli czas pozwoli to rozważę udział w imprezach w Nowym Mieście Lubawskim i Ornecie. Serdeczne podziękowania dla mojej żony Lucyny za wyrozumiałość i cierpliwość:).

Kamil Wysokiński:
Rok 2017 był dla mnie słabszy pod względem wyników niż 2016r, ale ogólnie jestem i tak zadowolony. W obecnym sezonie planuje starty w GMK, Autosoalomie, imprezie Wolna Liga Wyścigowa na Torze Pszczółki oraz w Mini-Max. Chcę serdecznie podziękować dla mojej rodziny za cierpliwość i wyrozumiałość.