2 runda Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy i 2 runda MOB PZM w Auto Slalomie

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W minioną niedzielę Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądz zorganizował imprezę Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2 Runda, która jednocześnie była 2 rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Auto Slalomie. Trasa zmagań była zlokalizowana na zamkniętym odcinku ulicy Lotniczej w Grudziądzu. Do rywalizacji stanęło 22 zawodników i pomimo bardzo szybkiej i wymagającej trasy, wszyscy zawodnicy dotarli do mety. Odcinek trasy, który każdy z zawodników musiał pokonać trzykrotnie, miejscami pozwalał na osiąganie prędkości nawet ponad 150 km/h. Ponadto na trasie znajdowały się dwie szykany oraz dwa nawroty. Zdaniem kierowców odcinek był bardzo wymagający, ponieważ połączenie dużych prędkości z miejscowo bardzo nierówną nawierzchnią wymagało dużej rozwagi i czujności.
Spośród 22 uczestników aż 7 reprezentowało barwy Wyczóła, dzięki czemu ekipa wróciła z pucharem za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej.
W klasyfikacji indywidualnej mamy się czym pochwalić! 6 pucharów za miejsca w poszczególnych klasach trafiło w ręce zawodników LKT Wyczół Gościeradz. Krzysztof Wizner zajął drugie miejsce w klasie 1, w klasie 3 Kamil Wysokiński dojechał na 5 pozycji a Adrian Rac na 7. W klasie 4, czyli aut z najmocniejszymi silnikami całe podium należało do zawodników naszego klubu. Maciej Żwirko nie dał szans rywalom i odebrał puchar za 1 miejsce. Kamil Jaroszewski zgarnął drugie miejsce, a bracia Aleksander i Tomasz Rzepeccy odpowiednio 3 i 4 lokata.
Serdecznie gratulujemy wyników! Trzymamy kciuki na 3 rundzie MOB w Autoslalomie.

On-board z auta Kamila Jaroszewskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=0OJ22YLBO20