,,Nasze” zawody MP i PP Supermoto

Rewelacyjna pogoda z odpowiednią dawką słońca, 50 zawodników, kilkuset kibiców,dużo adrenaliny oraz emocji. Tak można opisać minioną sobotę na Kartodrom Bydgoszcz. LKT Wyczół Gościeradz kolejny raz był gospodarzem Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Tym razem III runda została połączona z II rundą Pucharu Polski Classic Scooter Open, więc poza szybkimi maszynami mieliśmy okazję podziwiać zawodników na skuterach Vespa.
W najszybszej klasie czyli S2 na starcie zameldowało się 11 zawodników w tym dwóch gości z Niemiec czyli Kevin Chadrysiak i Denis Chadrysiak. Barwy Wyczóła reprezentował Michał Pawlik oraz Maciej Wiśniewski. W pierwszym biegu klasę pokazał Jędrzej Żuralski, który po słabszym początku przebił się na prowadzenie i zachował rewelacyjne tempo blokując ataki Denisa Chadrysiaka. Nasz klubowicz Michał Pawlik zaliczył świetny start i po długiej walce ostatecznie zdobył 3 miejsce zaraz za Żuralskim i Chadrysiakiem. W środku stawki zameldował się Maciej Wiśniewski zgarniając 7 pozycję i 14 punktów do klasyfikacji sezonu.
Drugi wyścig S2 należał zdecydowanie do najbardziej emocjonujących. Zaraz po starcie na prowadzenie wysunął się Denis Chadrysiak, który na zakręcie przed sekcją offroadową pechowo wywrócił się i zablokował Michała Pawlika. Tradycyjnie gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Szczęśliwcą okazał się Jędrzej Żuralski, który wysunął się na prowadzenie i utrzymując szybkie i równe tempo ponownie zdobył pierwsze miejsce. Za jego plecami Denis Chadrysiak i Michał Pawlik rozpoczęli szaleńczą pogoń z ostatnich miejsc, więc z pewnością publiczność nie mogła narzekać na brak szybkich zwrotów akcji. Finalnie w drugim wyścigu Kevin Chadrysiak zdobył 2 miejsce, jego brak Denis 3, a nasz reprezentant Michał Pawlik przejechał linię mety drugiego wyścigu na 4-ej pozycji. Maciej Wiśniewski tym razem dojechał jako 10-ty. Ostatecznie puchary za klasyfikację zawodów w klasie S2 powędrowały do Jędrzeja Żuralskiego (1m), Denisa Chadrysiaka (2m) oraz Kevina Chadrysiaka (3m).
Nie mniej ciekawie wyglądał wyścig klasy C2 Pucharu Polski, gdzie na torze położonym nad rzeką Brdą w szranki stanęło 17 zawodników. Bardzo dobrze w pierwszym i drugim biegu zaprezentował się Maciej Michalski. Podczas pierwszego wyścigu zachował zimną krew i opanowanie i w porównaniu z konkurentami nie popełnił błędów, co zaowocowało 1 miejscem i dorzuceniem 25 punktów do klasyfikacji generalnej. Drugi wyścig zdecydowanie wygrał Andrzej Płoński z Auto Moto Klub Wrocławski, który po świetnej walce z Maciejem Michalakiem oraz Andrzejem Kamińskim wygrał wyprzedzając rywali o niespełna 2 sekundy!!! Maciej Michalski dojechał jako czwarty, ale zdecydowanie pokazał, że w tegorocznym Pucharze Polski będzie walczył o podium. Finalnie na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Płoński, drugi stopień przypadł dla Macieja Michalskiego a puchar za 3 miejsce odebrał Maciej Michalak.
Niestety w klasie C4 wystartowało jedynie 6 zawodników, co nie pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mocno trzymamy kciuki i wierzymy, że frekwencja w C4 wzrośnie w kolejnych sezonach. Dwa wyścigi pewnie wygrał Mieszko Laszecki, drugi był Konrad Stawicki, a trzeci Jarek Porucznik.
Bardzo miłym akcentem był wyścig klasy Scooter Open, gdzie 11-stu zawodników dzielnie walczyło na skuterach włoskiej marki Vespa. Wszyscy to klubowicze SM CRT, a godny podkreślenia jest fakt, że wśród startujących zobaczyliśmy dwie panie: Katarzynę Wrzeszcz oraz Katarzyna Stasiak. Finalnie puchar za 1 miejsce odebrał Witold Kulesza, drugi dojechał Igor Kulesza a 3 miejsce wywalczył Piotr Sender.
Klasa Amator reprezentowało jedynie 4-ech fanów szybkiej jazdy Supermoto. Najszybszym w tym dniu okazał się Marcin Pacuła.

Wszystkim serdecznie dziękujemy-szczególnie za miłe słowa dotyczące wysokiego poziomu organizacji i atmosfery. Wielkie dzięki dla naszych sponsorów, dzięki którym dostaliśmy dodatkowego powera: Wilmat, Bank Spółdzielczy w Koronowie, Azia Systemy Alarmowe, NOVA BIKE, Best-Motors, Sklep na 2 kołach, BMW Dynamic Motors, motodream.pl, Miasto i Gmina Koronowo – to Nas interesuje oraz Miasto Bydgoszcz.