Enduro Bunkier 2 kwietnia 2022

Enduro Bunkier 2 kwietnia 2022

Panie i Panowie!
Po ponad 40-latach przerwy LKT Wyczół Gościeradz wraca do organizacji imprezy dla fanów motocykli offroad. Zapraszamy w miejsce niezwykłe, które pierwszy raz będzie areną zmagań miłośników Enduro. Widzimy się 2 kwietnia 2022 w Centrum Militarnym Krąpiewo, gdzie wspólnie z przyjaciółmi z MXWudzyn od lutego dopieszczamy dla Was trasę enduro, która przebiega dookoła…bunkra z czasów zimnej wojny! Betonowy obiekt o powierzchni 1100m ukryty pod ziemią służył do podsłuchiwania połowy Europy przez wojsko a przyległy teren był naszpikowany antenami. Miejsce, o którym wiedzieli nieliczni, naszpikowane elektroniką niczym Wasz pierwszy zegarek Casio,Nintendo lub Nokia 3310:)!
Dokładnie 2 kwietnia bunkier w Krąpiewie stanie się areną zmagań fanów Enduro.
Zanim pojawi się regulamin i oficjalny plakat (jeszcze chwila), to już dziś uchylamy rąbka tajemnicy.
No to jedziemy:
Gdzie:
Krąpiewo koło Koronowa. Jeśli wpiszecie ,,Centrum Militarne Krąpiewo” to wujek Google poprowadzi Was do celu bezbłędnie. Dla fanów kompasu i starszych rozwiązań GPS podajemy koordynaty 53.287446175290164, 17.75895922772751 .
Spokojnie, znajdziecie też tabliczki z info, gdzie się kierować!

Dla kogo:
każdego, kto posiada sprawny motocykl enduro lub cross (pitbike- tym razem zostają w garażu). Dla leśnych upalaczy, dzików uwielbiających błoto, fanów mx ale też dla tych, którzy posiadają symboliczny nalot na moto w swojej karierze.
Trasa:
Będzie czekał na Was odcinek około 4,6km (około, bo co chwilę coś wymyślamy ciekawego:) z licznymi pagórkami, błotną przeprawą, fajnym zjazdem i podjazdem, piaszczystym wąwozem i kilkoma prostymi, gdzie Wasze moto wskoczy na pełne obroty i wyda okrzyk (oby korba wytrzymała:). Dla fanów przeszkód Super Enduro znajdzie się matrix, opony w różnej konfiguracji- spoko, nie każdy to dzik albo trenował z Teddym Błażusiakiem, więc będzie opcja objechania odcinka po ,,Chicken line”🙂. Dla każdego coś miłego. O wasze bezpieczeństwo zadba ekipa lokalnego OSP i Duomedic z karetkami.
Atrakcje:
Ponieważ jest to piknik, to nie zabraknie grochówki, stanowiska lokalnego kraftowego browaru, food trucka, muzy na żywo serwowanej przez DJ-a, mobilnego sklepu z gadżetami MX, pojazdów militarnych a na koniec zwiedzanie bunkra z przewodnikiem. Zadbamy o to, aby ognisko towarzyszyło nam od rana, aby popołudniu wygrzebać pieczonego ziemniaka (z solą..kto pamięta ten smak z dzieciństwa?:) Jak odwiedzicie nas z dzieciakami, to najmłodsi będą mogli spożytkować energię na dmuchańcach. Mało? Jeszcze będą czekać inne niespodzianki.
Zasady:
Proste: musisz przejechać określoną liczbę okrążeń w danym limicie czasowym-w zależności od klasy, a tych przewidzieliśmy aż 4. Spokojnie: czasu będzie sporo! Ważne: to Ty zdecydujesz czy lecisz pełnym ogniem całość czy robisz sobie przerwy na przyjemności,relaks czy pogawędki branżowe. Generalnie- jak to w enduro- walczysz z czasem i…tymi wrednymi ramionami, które zamieniają się w beton po pewnym czasie:). Oczywiście o pomiar czasu zadba ,,profeszjonal” chronometraż czyli Motoresults. Reszta info w regulaminie…wiemy, wiemy-kto czyta regulaminy i umowy:)? Dlatego zasady powtórzymy na odprawie, ale będzie nam miło jak przebrniecie przez 6 stron jako lekturę do poduchy:).
Nagrody:
Wiadomka: pierwszych 3 najszybszych wymiataczy wróci z pucharami i giftami od naszych sponsorów. Natomiast wśród wszystkich uczestników na finale rozlosujemy nagrody od naszych partnerów i sponsorów.
Tak na końcu:
Zabierzcie ze sobą dobry humor i jakieś coool przebranie. Wśród najfajniej przebranych uczestników (przebranie tylko na 1 kółku) wybierzemy takie the best i nagrodzimy sowitym giftem. Dodatkowo będzie z nami Xcross, więc jest duża szansa, abyście zapisali się pozytywnie na kartach historii polskiego enduro w postaci spoko zdjęcia w soczystej relacji.
Enjoy!!!