4 runda Supermoto. Podsumowanie.

Emocje i kurz opadły, więc czas na podsumowania 4 rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto, którą gościliśmy 3 października w Bydgoszczy. Z kilku powodów zdecydowanie były to najtrudniejsze zawody jakie do tej pory organizowaliśmy. Po pierwsze pandemia Covid 19 wywróciła do góry nogami cały świat motosportu, a wiele imprez zostało odwołanych. Po drugie musieliśmy podjąć decyzję o tym, aby zawody odbyły się bez publiczności, ale dzięki Zygmunt Chadrysiak i SabmarTV kibicie mogli oglądać zmagania na bydgoskim kartodromie online. Po trzecie obawialiśmy się o bardzo niską frekwencję zawodników, co jest często spotykane na ostatnich zawodach sezonu w sportach motocyklowych. Po czwarte harmonogram zawodów był ułożony ,,ciasno” a tym samym z minimalnymi przerwami między startami poszczególnych klas. Ostatnia kwestia to…pogoda, ale na to żaden organizator nie ma wpływu.
Sobota, godzina 18:00, zakończyliśmy ceremonię wręczenia nagród i…udało się! Ciężko opisać uczucie składające się ze zmęczenia, satysfakcji i radości 🙂! Podsumowanie w liczbach? Proszę bardzo:
-zawodach wzięło udział 46 zawodników, co jest dobrym wynikiem jak na tak ciężki sezon
-odbyło się 10 wyścigów w 9 klasach
-ilość poważnie kontuzjowanych zawodników:zero!!!
-pogoda: 22st i piękna polska złota jesień
-prawie 2700 widzów obejrzało relację live na Youtube (na dzień 08.10.2020) i ta liczba rośnie
-24 rozdane puchary oraz 2 specjalne podziękowania
-kilkaset kiełbasek z grilla i szaszłyków…
Zadowolenia nie ukrywa nasz prezes i jednocześnie dyrektor zawodów Bartosz Zwolanowski.
-Udało się nam zrealizować zawody, pomimo wielu przeszkód. Najbardziej cieszę się z faktu, że zrealizowaliśmy harmonogram zawodów zgodnie z planem, obyło się bez poważniejszych zdarzeń a bezpieczeństwo jest najważniejsze! Dopisała nam pogoda i poza bezchmurnym niebem temperatura była idealna. Jedynym słabszym akceptem zawodów była frekwencja, ale cieszymy się z prawie 50-tki zawodników. Wielkie dzięki w imieniu swoim i klubu dla Zygmunta Chadrysiaka oraz firmy Wilmat bez których nie udałoby się nam zorganizować finalnej rundy Supermoto- mówi Bartosz Zwolanowski.
Dziękujemy i do zobaczenia na (być może) wiosennej rundzie w 2021r!!!
PS. Video relacja: https://www.youtube.com/watch?v=kuwkIA7IJTY
Fot. leyou photography