Zawodnicy Wyczóła w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Torunia „MINI-MAX”

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Torunia odbyły się na Poligonie Wojskowym „Podgórz” w pierwszą niedzielę kwietnia. Możliwość rozwijania dużych prędkości i ostre zakręty, przy których znajdują się drzewa oraz betonowe elementy czynią ten tor bardzo niebezpiecznym, ponieważ jeden błąd może kosztować zawodnika nie tylko uszkodzeniem samochodu. Przekonało się o tym dwóch zawodników, którzy finalnie nie dojechali do mety.

Zawodnicy LKT „Wyczół” Gościeradz do samego końca walczyli o jak najwyższe pozycje i dali pokaz doskonałych umiejętności za kółkiem. W klasie 4 bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Rzepecki, który wywalczył 1 miejsce. Jego brat Aleksander Rzepecki w VW GOLF TD 150 KM  uplasował się na  4 miejscu w klasie 4 i 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Adrian Rac w Seacie Ibiza zajął 8 miejsce w klasie 3 i 16 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nasz duet Kamil Zaroda i Agnieszka Paszkiewicz (Pilot) Mitsubishi Colt wywalczyli  4 miejsce w klasie 2 i 21 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Całe zawody przebiegały bardzo sprawnie i bezproblemowo. Do walki w Toruniu stanęło 29 zawodników, ale do samego końca wytrwało 27. Rywalizacja była ogromna,bo każdy kierowca dawał z siebie 100% co było widać po kilku niebezpiecznych sytuacjach na torze. Pomimo jazdy na „grubość lakieru” cały rajd przebiegł bezproblemowo, a straż musiała interweniować tylko raz, kiedy jeden z zawodników wyleciał z toru i zawiesił się na poboczu.

Zdjęcia: fabryka-mocy.pl