Raport z majówki

Pewna piosenkarka śpiewała: ,,To był maj, pachniała Saska Kępa (…)”. W minioną sobotę pachniał raczej Stadion Narodowy w Warszawie i to nie ,, Szalonym, zielonym bzem” a zdecydowanie żużlem! Przy trybunach wypełnionych po brzegi została rozegrana runda Speedway Grand Prix z naszym akcentem. Wśród kibiców znalazła się nasza reprezentacja klubowiczów, która dopingowała naszego Mistrza Bartosza Zmarzlika. Skutecznie, bo Bartosz zameldował się na 3 stopniu podium 🙂!
Z Warszawy wracamy na Kujawy, a konkretnie do Włocławka, gdzie została rozegrana 1 runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w SuperSprincie. Po całym dniu walki na imprezie stworzonej przez Automobilklub Włocławski nasz kolega klubowy Aleksander Rzepecki wykręcił 3 wynik w Generalce i 2 miejsce w klasie 4. Serdeczne gratulacje!
Lecimy na północ i zamieniamy środek lokomocji na rower. W miniony weekend wystartował Ultramaraton rowerowy Ułan 600. Dlaczego ,,ultra”? Otóż jak sama nazwa wskazuje, zawodnicy mieli do pokonania 600km po polach, lasach i łąkach na rowerach MTB. Wśród nich Krzysztof Wizner, który takich wyzwań się nie boi. Czas ukończenia: 42:57:50 uplasował Krzysztofa na miejscu 10! Dobra robota!
A co robili pozostali Wyczółowcy? Część wyskoczyła na rowerach rekreacyjnie poza miasto, cześć wybrała się na rodzinny spacer albo inną formę relaksu. Jednak spora ekipa przygotowuje się do mega wydarzenia! 20 maja widzimy się na Kartodrom Bydgoszcz na 1 rundzie Mistrzostwa i Puchar Polski Supermoto i Pit Bike SM 20.05.2023 Bydgoszczo. Będzie się działo!