Debiut Bartka Wiczyńskiego w Mistrzostwach Świata Endurance i pierwsze miejsce w Alpe Adria

W miniony weekend na  trudnym i technicznym torze Slovakia Ring zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Endurance FIM EWC oraz kolejna runda WMMP połączonych z serią Alpe Adria. Mamy powód do dumy, bo nasz zawodnik Bartek Wiczyński wywalczył świetne wyniki w obu cyklach u naszych południowych sąsiadów.
Start w Endurance był debiutem zarówno dla naszego klubowicza jak i pozostałych członków zespołu Wójcik FHP YART Racing Team. Podczas 480 minutowego wyścigu kierowcy Bartek Wiczyński, Marcin Walkowiak i Marek Szkopek na zmianę pokonywali dystans 5922m, który stanowi jedno pełne okrążenie  słowackiego toru. Kierowcy wymienili się osiem razy, a łącznie pokonali prawie 1200km i zaliczyli 208 pętli. Finalnie zespół ukończył swój debiutancki start w MŚ Endurance na 17 pozycji w klasyfikacji generalnej, 10 w kategorii EWC i 4 w trofeum Dunlopa. Wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć na kolejne starty w MŚ Endurance i prawdopodobnie jeszcze będziemy mieli okazję trzymać kciuki za Bartka w kolejnych rundach.
Dzień później na Slovakia Ring została rozegrana kolejna runda serii Alpe Adria połączona z III i IV rundą Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Tego dnia Bartek Wiczyński nie zwalniał tempa po starcie w Endurance i pierwszy wyścig  Alpe Adria zakończył na drugim miejscu. W kolejnym uplasował się na 3 miejscu jednocześnie wygrywając oba wyścigi WMMP. Tym samym nasz klubowicz umocnił się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasy Superstock 1000 oraz na prowadzeniu w Alpe Adria.
„Na Słowacji startowaliśmy nie tylko w wyścigach Alpe Adria, ale dzień wcześniej także w mistrzostwach świata Endurance, więc był to bardzo wymagający weekend – relacjonuje Bartek Wiczyński. – Cieszę się z kolejnych dwóch zwycięstw w mistrzostwach Polski i cennych podiów w Alpe Adria, dzięki którym nadal prowadzimy w tabeli obu serii.”

Kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zostanie rozegrana w stolicy Wielkopolski. Między 7 a 9 lipca w Poznaniu ponownie będziemy mieli okazję dopingować Bartka i innych zawodników WMMP.