[:pl]Rajd Grzybobrania za nami[:]

[:pl]29 września odbył się X Ogólnopolski Turystyczny Rajd Grzybobrania w Prądocinie będący jednocześnie 28. rundą TPP. Na starcie zameldowało się 15 załóg,a razem w rajdzie wzięło udział blisko 50 uczestników. O godz. 10.00 rajd uroczyście otworzył Wójt gm. Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek, który objął patronatem imprezę. Po zaliczeniu pytań z kodeksu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej uczestnicy ruszyli na trasę. Na trasie zostały rozegrane trzy próby sprawnościowe oraz uczestnicy odwiedzili ciekawe miejsca z przewodnikami: nową oczyszczalnię ścieków, nowo oddane przedszkole oraz Pomnik Powstańców w Brzozie. Dodatkowo na zawodników czekały również wizyty w OSP oraz Leśniczówce. Poza odcinkami jazdy sprawnościowej na załogi stawiły czoła pytaniom dotyczącym odwiedzonych miejsc, ekologi, zasad ruchu drogowego, a także tematyki regionalnej.
Pierwsza załoga stanęła na mecie 16.01. Łącznie rajd ukończyło 14 załóg, co jest bardzo dobry wynikiem. Po dokonaniu obliczeń, o godz.17.10 wręczono puchary i nagrody zwycięzcom. Upominki od Stowarzyszenia Lepszy Prądocin, otrzymali wszyscy uczestnicy Rajdu. We wręczaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa w Bydgoszczy
oraz Wójt i radni gm. Nowa Wieś Wielka. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w rajdzie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez LKT Wyczół Gościeradz.

Fot. Waldemar Michniewicz

[:]