Wyścigowy Puchar Polski za nami

Miniona sobota i niedziela upłynęły pod znakiem wysokich prędkości. 4 maja w Motopark Koszalin została rozegrana 1 runda Pucharu Polski Pit Bike zorganizowana przez Stowarzyszenie MX OTOPIT Toruń. Na starcie zameldowało się 78 motocyklistów w 6 klasach, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość wyścigów ,,małych” motocykli w Polsce. W klasie Stock 150 barwy Wyczóła reprezentował ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski Mateusz Hulewicz. I tym razem pokazał świetne przygotowanie oraz rewelacyjną technikę jazdy. W efekcie Mateusz nie dał szans rywalom i obu wyścigach okazał się bezkonkurencyjny zajmując 1 miejsce.
Dzień później w niedzielę 5 maja również w Koszalinie została rozegrana 1. Runda Pucharu Polski klasy Sport 300, gdzie mogliśmy ponownie podziwiać Mateusza Hulewicza oraz Wiktora Ostrowskiego. Już trening kwalifikacyjny pokazał, że zawodnicy LKT Wyczół Gościeradz będą w czołówce stawki klasy Sport 300. W pierwszym wyścigu bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Ostrowski, a Mateusz dojechał na 7 pozycji po drobnym błędzie podczas startu. W drugim wyścigu Wiktor ponownie jako pierwszy minął linię mety, a jako trzeci na mecie zameldował się Mateusz. Finalnie Wiktor Ostrowski stanął na pierwszym stopniu podium zdobywając 50 punktów do klasyfikacji sezonu. 25 punktów i 4 miejsce wywalczył Mateusz Hulewicz.
Równolegle w klasie Sport 250 swój debiut (i jednocześnie egzamin na licencję) zaliczył Renski Wojtek, który po dwóch wyścigach uplasował się na 8 pozycji.
Wszystkim naszym motocyklistom serdecznie gratulujemy.

Kolejny przystanek zmagań naszych motocyklistów to Poznań, gdzie w dniach 18-19 maja zostanie rozegrana II i III runda Wyścigowego Pucharu Polski. Trzymajcie mocno kciuki.