Finał Strefy Północnej w Motocrossie

W minioną niedzielę na torze Plebanka w Więcborku została rozegrana ostatnia runda Mistrzostw Strefy Północnej w motocrossie. Gospodarzem wydarzenia był WKM Więcbork. Jednocześnie była to również 3 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Bydgoszczy i finalnie zostali wyłonieni mistrzowie w 9 klasach.
Wśród zawodników mieliśmy reprezentantów Wyczóła. W klasie MX85 Adam Santus uplasował się na 36 miejscu, a jego starszy brat Jan zajął 19 miejsce w klasie Junior. Obaj zawodnicy LKT w tym roku skupili się na startach w Mistrzostwach Polski. Piotr Santus w MSP w klasie master zakończył sezon na 34 miejscu.
Świetny wynik osiągnął w klasie MX2C Przemek Rossa, który z dorobkiem 378 punktów został sklasyfikowany na 9 pozycji, co w porównaniu z sezonem 2018r oznacza awans o dwa oczka klasyfikacji generalnej.
-Sezon Mistrzostw Polski Strefy Pòłnocnej oficjalnie zakończony.W minioną niedzielę zakończyliśmy ściganie na finałowej rundzie w Więcborku. To był długi sezon ciężkiej pracy. Już drugi rok z rzędu udało mi się szczęśliwie wziąć udział w każdej rundzie i ukończyć je szczęśliwie. Mimo wzlotów i upadków w ciągu tego sezonu z wyniku jestem mega zadowolony. Sezon kończę z 9 tym miejscem na 68 sklasyfikowanych zawodników w Mistrzostwach Polski Strefy Północnej MX2C oraz z tytułem Drugiego Vice Mistrza Okręgu Bydgoskiego. Jest to dla mnie pierwszy większy sukces który zdecydowanie motywuje mnie do walki w kolejnym sezonie jeszcze bardziej- powiedział Przemek Rossa.

Dziękujemy za naszym zawodnikom za sezon walki w Mistrzostwach Strefy Północnej w Motocrossie!