Marcin Gagacki na 7 miejscu w Rajd Gdańsk Baltic Cup

Świetna informacja na zakończenie weekendu: 7 miejsce ,,Gacka”  w klasyfikacji generalnej Rajdu Gdańsk Baltic Cup!
W swoim debiucie samochodem klasy R5 na szutrze, duet Marcin Gagacki i Marcin Bilski starał się przede wszystkim dotrzeć do mety i pokonać jak najwięcej kilometrów potrzebnych, by poznać możliwości Skody Fabii R5, a także oswoić się z zachowaniem nowego samochodu na luźnej nawierzchni. Cel został osiągnięty! Reprezentanci Oponeo Motorsport zameldowali się na mecie Rajdu Gdańsk Baltic Cup na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów (na 32 zgłoszone załogi). Tym samym Gagacki i Bilski zdobyli w Gdańsku cenne 6 punktów do klasyfikacji Mistrzostw Polski.
W rajdzie najlepsi byli Filip Nivette z Kamilem Hellerem w Skodzie Fabii R5. Drugą pozycję wywalczyła litewska załoga Dominikas Butvilas/Renatas Vaitkevicius (również Skoda Fabia R5), a ostatnie miejsce na podium zajęła załoga Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto) i Gilbert Dini.
Po Rajdzie Gdańsk Baltic Cup Gagacki i Bilski zajmują piątą pozycję w punktacji InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. W dwóch rozegranych do tej pory rundach RSMP załoga Oponeo Motorsport zgromadziła łącznie 19 punktów.
Kolejne przystanek na mapie RSMP to Podkarpacie, gdzie w dniach 3-5 sierpnia zostanie rozegrany 26. Rajd Rzeszowski, który będzie również 5 rundą w Rajdowych Mistrzostwach Europy 2017.