Zawodnicy Wyczóła w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Torunia „MINI-MAX”

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Torunia odbyły się na Poligonie Wojskowym „Podgórz” w pierwszą niedzielę kwietnia. Możliwość rozwijania dużych prędkości i ostre zakręty, przy których znajdują się drzewa oraz betonowe elementy czynią ten tor bardzo niebezpiecznym, ponieważ jeden błąd może kosztować zawodnika nie tylko uszkodzeniem samochodu. Przekonało się o tym dwóch zawodników, którzy finalnie nie dojechali do mety.

Zawodnicy LKT „Wyczół” Gościeradz do samego końca walczyli o jak najwyższe pozycje i dali pokaz doskonałych umiejętności za kółkiem. W klasie 4 bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Rzepecki, który wywalczył 1 miejsce. Jego brat Aleksander Rzepecki w VW GOLF TD 150 KM  uplasował się na  4 miejscu w klasie 4 i 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Adrian Rac w Seacie Ibiza zajął 8 miejsce w klasie 3 i 16 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nasz duet Kamil Zaroda i Agnieszka Paszkiewicz (Pilot) Mitsubishi Colt wywalczyli  4 miejsce w klasie 2 i 21 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Całe zawody przebiegały bardzo sprawnie i bezproblemowo. Do walki w Toruniu stanęło 29 zawodników, ale do samego końca wytrwało 27. Rywalizacja była ogromna,bo każdy kierowca dawał z siebie 100% co było widać po kilku niebezpiecznych sytuacjach na torze. Pomimo jazdy na „grubość lakieru” cały rajd przebiegł bezproblemowo, a straż musiała interweniować tylko raz, kiedy jeden z zawodników wyleciał z toru i zawiesił się na poboczu.

Zdjęcia: fabryka-mocy.pl