,,Nasze” zawody MP i PP Supermoto

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rewelacyjna pogoda z odpowiednią dawką słońca, 50 zawodników, kilkuset kibiców,dużo adrenaliny oraz emocji. Tak można opisać minioną sobotę na Kartodrom Bydgoszcz. LKT Wyczół Gościeradz kolejny raz był gospodarzem Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Tym razem III runda została połączona z II rundą Pucharu Polski Classic Scooter Open, więc poza szybkimi maszynami mieliśmy okazję podziwiać zawodników na skuterach Vespa.
W najszybszej klasie czyli S2 na starcie zameldowało się 11 zawodników w tym dwóch gości z Niemiec czyli Kevin Chadrysiak i Denis Chadrysiak. Barwy Wyczóła reprezentował Michał Pawlik oraz Maciej Wiśniewski. W pierwszym biegu klasę pokazał Jędrzej Żuralski, który po słabszym początku przebił się na prowadzenie i zachował rewelacyjne tempo blokując ataki Denisa Chadrysiaka. Nasz klubowicz Michał Pawlik zaliczył świetny start i po długiej walce ostatecznie zdobył 3 miejsce zaraz za Żuralskim i Chadrysiakiem. W środku stawki zameldował się Maciej Wiśniewski zgarniając 7 pozycję i 14 punktów do klasyfikacji sezonu.
Drugi wyścig S2 należał zdecydowanie do najbardziej emocjonujących. Zaraz po starcie na prowadzenie wysunął się Denis Chadrysiak, który na zakręcie przed sekcją offroadową pechowo wywrócił się i zablokował Michała Pawlika. Tradycyjnie gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Szczęśliwcą okazał się Jędrzej Żuralski, który wysunął się na prowadzenie i utrzymując szybkie i równe tempo ponownie zdobył pierwsze miejsce. Za jego plecami Denis Chadrysiak i Michał Pawlik rozpoczęli szaleńczą pogoń z ostatnich miejsc, więc z pewnością publiczność nie mogła narzekać na brak szybkich zwrotów akcji. Finalnie w drugim wyścigu Kevin Chadrysiak zdobył 2 miejsce, jego brak Denis 3, a nasz reprezentant Michał Pawlik przejechał linię mety drugiego wyścigu na 4-ej pozycji. Maciej Wiśniewski tym razem dojechał jako 10-ty. Ostatecznie puchary za klasyfikację zawodów w klasie S2 powędrowały do Jędrzeja Żuralskiego (1m), Denisa Chadrysiaka (2m) oraz Kevina Chadrysiaka (3m).
Nie mniej ciekawie wyglądał wyścig klasy C2 Pucharu Polski, gdzie na torze położonym nad rzeką Brdą w szranki stanęło 17 zawodników. Bardzo dobrze w pierwszym i drugim biegu zaprezentował się Maciej Michalski. Podczas pierwszego wyścigu zachował zimną krew i opanowanie i w porównaniu z konkurentami nie popełnił błędów, co zaowocowało 1 miejscem i dorzuceniem 25 punktów do klasyfikacji generalnej. Drugi wyścig zdecydowanie wygrał Andrzej Płoński z Auto Moto Klub Wrocławski, który po świetnej walce z Maciejem Michalakiem oraz Andrzejem Kamińskim wygrał wyprzedzając rywali o niespełna 2 sekundy!!! Maciej Michalski dojechał jako czwarty, ale zdecydowanie pokazał, że w tegorocznym Pucharze Polski będzie walczył o podium. Finalnie na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Płoński, drugi stopień przypadł dla Macieja Michalskiego a puchar za 3 miejsce odebrał Maciej Michalak.
Niestety w klasie C4 wystartowało jedynie 6 zawodników, co nie pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mocno trzymamy kciuki i wierzymy, że frekwencja w C4 wzrośnie w kolejnych sezonach. Dwa wyścigi pewnie wygrał Mieszko Laszecki, drugi był Konrad Stawicki, a trzeci Jarek Porucznik.
Bardzo miłym akcentem był wyścig klasy Scooter Open, gdzie 11-stu zawodników dzielnie walczyło na skuterach włoskiej marki Vespa. Wszyscy to klubowicze SM CRT, a godny podkreślenia jest fakt, że wśród startujących zobaczyliśmy dwie panie: Katarzynę Wrzeszcz oraz Katarzyna Stasiak. Finalnie puchar za 1 miejsce odebrał Witold Kulesza, drugi dojechał Igor Kulesza a 3 miejsce wywalczył Piotr Sender.
Klasa Amator reprezentowało jedynie 4-ech fanów szybkiej jazdy Supermoto. Najszybszym w tym dniu okazał się Marcin Pacuła.

Wszystkim serdecznie dziękujemy-szczególnie za miłe słowa dotyczące wysokiego poziomu organizacji i atmosfery. Wielkie dzięki dla naszych sponsorów, dzięki którym dostaliśmy dodatkowego powera: Wilmat, Bank Spółdzielczy w Koronowie, Azia Systemy Alarmowe, NOVA BIKE, Best-Motors, Sklep na 2 kołach, BMW Dynamic Motors, motodream.pl, Miasto i Gmina Koronowo – to Nas interesuje oraz Miasto Bydgoszcz.