Marcin Gagacki na 7 miejscu w Rajd Gdańsk Baltic Cup

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Świetna informacja na zakończenie weekendu: 7 miejsce ,,Gacka”  w klasyfikacji generalnej Rajdu Gdańsk Baltic Cup!
W swoim debiucie samochodem klasy R5 na szutrze, duet Marcin Gagacki i Marcin Bilski starał się przede wszystkim dotrzeć do mety i pokonać jak najwięcej kilometrów potrzebnych, by poznać możliwości Skody Fabii R5, a także oswoić się z zachowaniem nowego samochodu na luźnej nawierzchni. Cel został osiągnięty! Reprezentanci Oponeo Motorsport zameldowali się na mecie Rajdu Gdańsk Baltic Cup na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów (na 32 zgłoszone załogi). Tym samym Gagacki i Bilski zdobyli w Gdańsku cenne 6 punktów do klasyfikacji Mistrzostw Polski.
W rajdzie najlepsi byli Filip Nivette z Kamilem Hellerem w Skodzie Fabii R5. Drugą pozycję wywalczyła litewska załoga Dominikas Butvilas/Renatas Vaitkevicius (również Skoda Fabia R5), a ostatnie miejsce na podium zajęła załoga Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto) i Gilbert Dini.
Po Rajdzie Gdańsk Baltic Cup Gagacki i Bilski zajmują piątą pozycję w punktacji InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. W dwóch rozegranych do tej pory rundach RSMP załoga Oponeo Motorsport zgromadziła łącznie 19 punktów.
Kolejne przystanek na mapie RSMP to Podkarpacie, gdzie w dniach 3-5 sierpnia zostanie rozegrany 26. Rajd Rzeszowski, który będzie również 5 rundą w Rajdowych Mistrzostwach Europy 2017.