Debiut Bartka Wiczyńskiego w Mistrzostwach Świata Endurance i pierwsze miejsce w Alpe Adria

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W miniony weekend na  trudnym i technicznym torze Slovakia Ring zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Endurance FIM EWC oraz kolejna runda WMMP połączonych z serią Alpe Adria. Mamy powód do dumy, bo nasz zawodnik Bartek Wiczyński wywalczył świetne wyniki w obu cyklach u naszych południowych sąsiadów.
Start w Endurance był debiutem zarówno dla naszego klubowicza jak i pozostałych członków zespołu Wójcik FHP YART Racing Team. Podczas 480 minutowego wyścigu kierowcy Bartek Wiczyński, Marcin Walkowiak i Marek Szkopek na zmianę pokonywali dystans 5922m, który stanowi jedno pełne okrążenie  słowackiego toru. Kierowcy wymienili się osiem razy, a łącznie pokonali prawie 1200km i zaliczyli 208 pętli. Finalnie zespół ukończył swój debiutancki start w MŚ Endurance na 17 pozycji w klasyfikacji generalnej, 10 w kategorii EWC i 4 w trofeum Dunlopa. Wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć na kolejne starty w MŚ Endurance i prawdopodobnie jeszcze będziemy mieli okazję trzymać kciuki za Bartka w kolejnych rundach.
Dzień później na Slovakia Ring została rozegrana kolejna runda serii Alpe Adria połączona z III i IV rundą Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Tego dnia Bartek Wiczyński nie zwalniał tempa po starcie w Endurance i pierwszy wyścig  Alpe Adria zakończył na drugim miejscu. W kolejnym uplasował się na 3 miejscu jednocześnie wygrywając oba wyścigi WMMP. Tym samym nasz klubowicz umocnił się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasy Superstock 1000 oraz na prowadzeniu w Alpe Adria.
„Na Słowacji startowaliśmy nie tylko w wyścigach Alpe Adria, ale dzień wcześniej także w mistrzostwach świata Endurance, więc był to bardzo wymagający weekend – relacjonuje Bartek Wiczyński. – Cieszę się z kolejnych dwóch zwycięstw w mistrzostwach Polski i cennych podiów w Alpe Adria, dzięki którym nadal prowadzimy w tabeli obu serii.”

Kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zostanie rozegrana w stolicy Wielkopolski. Między 7 a 9 lipca w Poznaniu ponownie będziemy mieli okazję dopingować Bartka i innych zawodników WMMP.