Cross Country w Wałczu

Sezon sportów motorowych wystartował na dobre w całym kraju. W ostatni weekend kwietnia w Wałczu została rozegrana I i II runda Mistrzostw Pomorza Zachodniego. Tradycyjnie gospodarzem imprezy był Klub Motorowy KM Szczecin, który w tym roku zlokalizował trasę wyścigu przy. Nowomiejskiej. Na starcie zameldowało się 3 zawodników w barwach Wyczóła. Powód do radości ma Mariusz Trojanowski, który w klasie Quad Open zajął 3 miejsce.

-Jestem zadowolony, bo kondycyjnie wytrzymałem dwa dni. Jak widać intensywne treningi na siłowni przyniosły efekt. Trasa dość wąska i twarda, więc moje dłonie dostały mocno w kość. Dwa razy zaliczyłem dzwona z drzewami, ale quad ocalał. Generalnie patrzę optymistyczne na kolejne starty- relacjonuje Mariusz.

W klasie motocykli wystartowali Rafał Buzała i Paweł Budziak.

-W Wałczu wystartowałem w klasie Open. Jak dla mnie trasa była zbyt krótka, ciasno i musiałem uważać na drzewa. Z ciekawszych elementów po kilku przejazdach utworzyło się bagno, gdzie kilku kolegów utknęło. Jednak uważam, że trzymałem tempo i ogólnie jestem zadowolony z 5 miejsca. Niestety z przyczyn zawodowych mogłem wystartować jedynie w sobotę-mówi Rafał.

-Podobnie jak Rafał stwierdzam, że trasa była wymagająca. Trafiały się odcinki leśne, gdzie wszyscy motocykliści jechali jednym śladem, co w efekcie doprowadziło do utworzenia się sporych dziur. Podobnie odcinek przy jeziorku, gdzie szybko zrobiło się istne bagno, ale na dobrym cross country powinno być trochę błota. Jednego jestem pewien: do szlifowania mam kondycję i na tym będę się skupiał w najbliższym czasie.

Brawo Panowie i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Fot. Bogusław Ostrowski

Delikatesy Trojańskie Delikatesy Bartosz Rafał Bvzala Wulf Enduro Studio Masażu Mariusz Trojanowski